Türk Hava Yolları (THY) 8 bin personel alımı yapıyor! Son başvuru tarihi ne zaman?

Türk Hava Yolları (THY) 8 bin personel alımı yapıyor. THY'nin açtığı iş alımı ilanına göre online başvurular bugün sona eriyor. Peki THY personel alımı başvuru şartları neler? Kimler başvuruda bulunabilir? Son başvuru tarihi ne zaman? Detaylar haberimizde...

Memur Personel Alımı 04.04.2019, 11:48
Türk Hava Yolları (THY) 8 bin personel alımı yapıyor! Son başvuru tarihi ne zaman?

Türk Hava Yolları (THY) 8 bin personel alımı yapıyor. THY'nin açtığı iş alımı ilanına göre online başvurular bugün sona eriyor. Peki THY personel alımı başvuru şartları neler? Kimler başvuruda bulunabilir? Son başvuru tarihi ne zaman? 

Son başvuru tarihi bugün

Türk Hava Yolları (THY) bünyesine binlerce personel alımı yapılacağını bizzat yönetim kurulu başkanı İlker Avcı açıklamıştı. Bu kapsamda THY alımları ile ilgili bir ilan yayınlandı. Buna göre 4 Nisan'a kadar devam edecek olan başvuru sürecinde üniversitelerin lisans, son sınıf, yeni mezun veya yüksek lisans öğrencileri için bir istihdam oluşturuldu. 

Bir çok vatandaşı ilgilendiren müjdeli haber THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı'dan geldi. Başkan Aycı, 2019 yılı içerisinde 8 bin yeni personel alacaklarını duyurdu. Bu sayının (THY 8 bin) bin 100'ü İstanbul Havalimanı'nda istihdam edilmek üzere işe alınacak. THY personel alımlarının yakın bir tarihte yapılması öngörülüyor. 

Toplam 8 bin personel alımı yapılacak

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, özel bir televizyonun canlı yayınına katıldı. Aycı canlı yayında yaptığı açıklamalarda 8 bini aşan THY personel alım istihdamı planladıklarını duyurdu. THY Yönetim Kurulu Başkanı Aycı; 1150 civarı yeni kaptan, 2300 kabin ekibi almayı planladıklarını toplamda 8 bini aşan istihdam planladıklarını ilan etti. Bu müjdeli haberin ardından THY personel adayları 8 bin personel alımının kontenjanlarını, başvuru tarihlerini ve şartlarını ilan eden duyuruları dört gözle beklemeye başladı. THY 8 bin personel alımına ilişkin ilk adım atıldı ve üniversitelerin lisans, son sınıf, yeni mezun veya yüksek lisans öğrencilerinin başvurularının alınacağı ifade edildi.

Türk Hava Yolları (THY) boşta olan bazı kadrolara 8 bin personel alımı için başvuruların başladığına yer verdi. Türk Hava Yolları bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşlar, THY personel alımı için ayrıntıları merak etmeye başladı. 

THY, üniversitelerin lisans, son sınıf, yeni mezun veya yüksek lisans öğrencileri için de resmi web sitesinden işe alım ilanı yayınladı.

Başvurular 4 Nisan'a kadar yapılacak

THY personel alımında başvuru süreci nasıl işleyecek? İşte tarihler

Online başvuru: 1 Şubat-4 Nisan 2019

Online İngilizce ve Genel Yetenek Sınavı: 12 Nisan-14 Nisan 2019

Genel Yetenek ve İngilizce Sınavı: 27 Nisan

Grup Mülakatları: 10 Haziran-28 Haziran 2019

Kişilik Envanteri: 3-4 Temmuz 2019

Birebir mülakatlar: 15 Temmuz-26 Temmuz 2019

Nasıl başvuru yapılabilir?

THY personel alımı başvuruları, linkedin ve kariyer.net sitelerinden özgeçmiş (CV) hazırlayarak belirtilen şartlara göre uygunluk durumunuzu göz önünde bulundurarak başvuruda bulunabileceksiniz.

THY'ye başvuru şartlar ve aranan özellikler neler?

Türk Hava Yolları personel alım ilanlarına başvuru yapacak olan adaylar bazı nitelikleri taşımak zorundadırlar. Bu sebeple adaylardan;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Aktif Sorumluluk ve inisiyatif alabilen,

01 Ocak 1985 ve sonrası doğumlu olmak (Pozisyonlara göre değişebiliyor),

İyi derecede İngilizce bilmek,

Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak,

Adli sicil kaydı bulunmamak,

Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmak,

Analitik düşünebilme ve analiz edebilmek,

Vardiyalı çalışmaya yatkın olmak gibi nitelikler aranacak.

Başvuru Şartları alım yapılacak pozisyona göre farklılık göstermektedir.

Yorumlar (0)
35°
açık