Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 8 bin personel alımı yapılacak! İŞKUR, Nüfus müdürlükleri ve hastaneler TYP ile personel arıyor!

TYP ile iş arayanlara müjde! Toplum Yararına Program kapsamında İŞKUR, hastaneler ve Nüfus müdürlükleri TYP ile 8 bin personel alımı yapacak. Başvuru şartları neler? Kimler başvuruda bulunabilir? Son başvuru tarihi ne zaman? Tüm detaylar haberimizde...

Memur Personel Alımı 15.03.2019, 18:00 15.03.2019, 18:04
Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 8 bin personel alımı yapılacak! İŞKUR, Nüfus müdürlükleri ve hastaneler TYP ile personel arıyor!

TYP ile iş arayanlara müjde! Toplum Yararına Program kapsamında İŞKUR, hastaneler ve Nüfus müdürlükleri TYP ile 8 bin personel alımı yapacak. Başvuru şartları neler? Kimler başvuruda bulunabilir? Son başvuru tarihi ne zaman? İşte detaylar...

İŞKUR üzerinden yeni günde TYP personel alım ilanları yayımlandı. Türkiye geneli farklı illerde bulunan kamu kurumları ve bu kurumların birimlerine yapılacak alımlarda çok sayıda personel alımı yapılacak. 

Kamu İlanları olarak bizlerde sizlere yayımlanan TYP personel alım ilanlarında yer alan;

Alım yapılacak kurumların bulundukları şehirleri 

TYP personel alım ilanları için adayların sağlamaları gereken koşulları

TYP personel alım ilanlarına başvuruların nasıl yapılacağına dair detaylar haberimizde...TYP kapsamında nerelerde alım yapılacak?

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan ilanlar ile adaylara duyurulan yeni TYP ilanları 16 farklı şehir için yayımlandı. Yayımlanan bu ilanlarda ayrıca hem şehir merkezlerine hemde bu illerde bulunan neredeyse her ilçeye alımlar yapılacak. 

Bu bağlamda;

TYP personel alımı için ilan yayımlayan kamu kurum ve kuruluşları ile bu kuruluşlara bağlı bulunduğu şehirlerin listesi şu şekilde,

İlanlara göre; İstanbul, Gaziantep, Uşak, Erzurum, Bolu, Bartın, Ordu, Bursa, Erzincan, Balıkesir, Denizli, Çorum, Ardahan, Samsun, Tunceli,  Kilis. İlanlarda ayrıca söz konusu bu şehirlerin ilçelerine de alımlar yapılacak. 

Hangi kurumlar alım yapacak?

Yukarıda yer alan 16 farklı şehirde bulunan kamu kurumları arasında, İl Sağlık Müdürlükleri, Hastaneler, Adliyeler, Müftlükler, Orman İşletme, İl Orman Müdürlüğü, İl Tarım Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, Adliyeler, Belediye Başkanlıkları, İl Sosyal Hizmet Müdürlükleri bulunuyor. 

Hangi kadrolara alım yapılacak?

Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar geçici süreli işçi kadrolarına alınıyorlar. Alımlar 3, 6 veya 9 aylık süreli olarak ilan ediliyor. 

Bu alımlarda adayların Ağaçlandırma, Çevre temizliği, Park düzenlemeleri, Kamusal altyapının yenilenmesi, pozisyonları için istihdam edileceği bildirildi. 

Ne kadar kontenjan ayrılacak?

Halen başvuru süreci devam eden TYP personel alım ilanlarında 8 binden fazla personel alımı için ilanlar bulunuyor. İlanların özeline baktığımız bazı kurumların toplu alımlar yaptığını görüyoruz. 

Kilis Gençlik ve Spor Müdürlüğü merkezde görevlendirmek için 300 personel alımı yapacağını duyurdu. Erzincan Belediye Başkanlığı 590 TYP personel alım ilanı yayımladı. Tunceli Valiliği 175, Ardahan 100, İstanbul için sadece 1225 TYP personel alım ilanı yayımlandı. 

Başvuru şartları neler?

Toplum Yararına Program (TYP) personel alım ilanlarına başvuru koşulları standart olup tüm adayların sağlaması gerekir. Özel şartların bulunmadığı başvuru koşulları İŞKUR üzerinden adaylara ilan ediliyor. 

TYP işçi adaylarının Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve Türkiye İş Kurumu'na kayıtlı işsiz olması gerekiyor. İŞKUR'a üye olmanın yanı sıra adayların 18 yaşını tamamlamış olmaları diğer bir koşul. Bu koşulların dışında adayların emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak, şartlarına haiz olması isteniyor.

İşte başvuru detayları

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan TYP personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını İŞKUR aracılığıyla yapacaklar. Adaylar başvurularını isterlerse İŞKUR'un web sayfasından elektronik olarak yapacaklar yada adaylar başvurularını İŞKUR Müdürlükleri üzerinden şahsen yapacaklar. 

Söz konusu şehirlerde bulunan kamu kurumlarına başvuru yapacak aşağıda yer alan yöntemler yayımlanan ilanlara dair detayları görüntüleyebilirler. 

* Aşağıda yer alan bağlantı üzerinden TYP İş İlanları Arama sayfasına ulaşacaksınız.

* Açılan bu sayfada hiçbir bölümü doldurmadan direkt Ara butonuna basarsanız tüm ilanları görüntüleyebilirsiniz.

* Bunun dışında isterseniz şehir yazan bölümde kendi şehrinizi seçerek Ara butonuna basabilirsiniz.

Yorumlar (0)