THY 10 Bin Personel Alımı Yapacak! THY 10 Bin Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı'dan açıklama geldi ve THY 10 bin personel alımı yapacak. Müjdeli haber sonrasında "THY 10 Bin Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?" sorusuna yanıt aranıyor. Türk Hava Yolları (THY) personel alımına yönelik olarak tüm detaylar...

THY 10 Bin Personel Alımı Yapacak! THY 10 Bin Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

Türk Hava Yolları (THY) 10 bin personel alımı yapacak.

10 bin personel alımı açıklaması Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı'dan geldi.

Peki THY 10 Bin Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman Yapılacak? THY iş ilanı başvuru ekranı açıldı mı? İşte tüm merak edilenler...

THY 10 BİN PERSONEL ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı 10 bin personel alımı hakkında açıklama yaptı ancak başvuru tarihlerine yönelik olarak detayları paylaşmadı.

Aycı açıklamasında ise;

"Yaklaşık 66 bine yakın çalışanımız var. Sene başında yaklaşık 8 bin 430 istihdam üzerine plan yapmıştık.

Ancak yeni havalimanına taşındıktan sonra bazı hizmetlerde kısa kaldığımızı görerek; buralarda kas gücümüzü artırmak, daha süratli reaksiyon vermek ve havalimanına daha iyi hizmet vermek, kalitemizi artırmak üzere ilave çalışanlara ihtiyacımız olduğunu değerlendirdik.

Bu anlamda 8 bin 430 istihdam içerisinde yaklaşık 4 bin 600 istihdamı ilk 5 ayda gerçekleştirdik.

Özellikle yaz aylarının yoğunluğunu da hesaba katarsak, filomuza katılmak üzere bekleyen uçaklarımızın da gelmesiyle beraber, ihtiyacımız oldukça artacak.

İlave istihdamlarla birlikte bu yıl istihdam sayımız bir rekor olacak. Yeni havalimanını rekorlarla açtık ve yeni bir rekor da çalışan sayımızda olacak.

Bu yıl 10 bini bulacak şekilde bir istihdamdan söz ediyoruz.

Türk Hava Yolları'nın bu büyüme ve gelişme trendinin bu muhteşem havalimanı ile taçlandırılmasıyla birlikte bu ihtiyacın giderilmesi mümkün olacak" dedi.

Türk Hava Yolları (THY) personel alım ilanı yayımladığı anda sitemizde olacaktır...

YORUM EKLE