TCDD personel alımı başladı!| 353 işçi alınacak|İşte TCDD personel alımı başvuru şartları

TCDD işçi alımı... TCDD Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruda 353 personel alacağını duyurmuştu. TCDD başvuruları başladı. İşte TCDD personel alımı başvuru şartları...

TCDD personel alımı başladı!| 353 işçi alınacak|İşte TCDD personel alımı başvuru şartları

TCDD işçi alımı... TCDD Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruda 353 personel alacağını duyurmuştu. TCDD başvuruları başladı. İşte TCDD personel alımı başvuru şartları... 

Geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruda 353 işçi alımı için 27 Aralık 2018'de ilana çıkacağını duyuran TCDD Genel Müdürlüğü'ne başvurular başladı. TCDD başvuru şartları nelerdir? TCDD başvuruları nasıl yapılır? TCDD hangi kadrolara eleman alacak? İşte başvurular hakkında merak edilen her şey... 

TCDD İŞÇİ ALIMI İÇİN AÇILAN KADROLAR

-TREN MAKİNİSTİ

- TREN TEŞKİL İŞÇİSİ-

-MAKİNE MONTAJ İŞÇİSİ

-ELEKTRİK MONTÖRÜ

-KAYNAKÇI (OKSİJEN VE ELEKTRİK)

-TESVİYECİ,

-NEZARETÇİ

-USTABAŞI 

TCDD PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI İÇİN GEREKLİ BELGELER

1. Başvuru formu

2.Öğrenim belgesi

3.Nüfus cüzdanı fotokopisi

4.TC kimlik numarasının yazılı olduğu adli sicil kaydı

5.Askerlik durum belgesi

6.KPSS sonuç belgesi

7.İş talep bilgi formu

8.Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu

Detaylı belgeleri aşağıda görebilirsiniz

TCDD SÖZLÜ SINAV TARİHİ NE ZAMAN?

Sözlü sınava katılım için belirtilen belgelerin fotokopileri TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü web sitesinde (www.tcddtasimacilik. gov.tr.) yayınlanacak. Yayınlanan belgeler, nihai listenin ilanı sonrasında aynı web sitesindeki olduğu gibi TCDD Taşımacılık AŞ İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı İşçi İstihdam Şubesine 25.01.2019 tarihine kadar teslim etmeleri  gerekmektedir.Belgelerin eksik olması durumunda adaylar sözlü sınava alınmayacaktır. İŞKUR'ca bildirilen nihai listede yer alacak adaylara evrak teslimi ve sözlü sınav tarihini bildirir herhangi bir tebligat gönderilmeyecektir, tcddtasimacilik .gov.tr adresinde duyurulacaktır.

Sözlü sınav ise  25.03.2019-19.04.2019 tarihleri arasında TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Anafartalar Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresinde yapılacaktır. TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü işyerlerine görev alacak işçiler 4857 sayılı İş Kanununa tabii olarak görev yapacaktır. İşe başlatılan işçilerin deneme süresi 4 aydır.

1- İŞKUR'da ilan edilen işgücü talebimizde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla adayların belirtilen okul bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.

2- TCDD Taşımacılık AŞ'de işe başlayan adaylar, en az 5 yıl boyunca nakil isteğinde bulunamayacaktır.

3- İşe başladıktan sonra 2 yıl içerisinde, sağlık durumu atandıkları işte çalışmaya elverişli olmadığı sağlık kurulu raporu ile belirlenenlerin sözleşmeleri feshedilir ve bu süreden sonra sanatsız işçi kadrolarına atamaya TCDD Taşımacılık AŞ yetkilidir.

4- 7 yıl içerisinde isteği ile işten ayrılan veya 4857 sayılı iş kanununun 25. maddesinin 2. fıkrasına göre sözleşmesi feshedilenlerden, TCDD Taşımacılık AŞ tarafından verilen eğitim, kurs ve staj programları süresince aldığı ücretler ve bu sürelerde yapılan eğitim kurs ve staj giderlerinin % 'ü oranında tazminat talep edilecektir.


 

YORUM EKLE