Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Askeri öğrenci sınavı başvuru kılavuzu yayımlandı! MSÜ askeri öğrenci alımı şartları neler?

Milli Savunma Üniversitesi tarafından yeni bir duyuru yayımlandı ve Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı için başvuruların başladığı açıklanırken kılavuz ÖSYM tarafından yayımlandı.

Memur Personel Alımı 16.01.2019, 23:20
Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Askeri öğrenci sınavı başvuru kılavuzu yayımlandı! MSÜ askeri öğrenci alımı şartları neler?

Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı için başvurular Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi(ÖSYM) tarafından alınmaya başlanmıştır. Adaylar başvurularını 16 Ocak 2019-27 Şubat 2019 (Geç başvuru tarihi 07 Mart 2019) tarihleri arasında ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla https://ais.osym.gov.tr adresi üzerinden yapabileceklerdir.

Sınava katılmak isteyen adaylar, “2019-MSÜ Kılavuzu ile Aday Başvuru Formu”na başvuru süresi içinde http://www.osym.gov.tr internet adresinden erişebileceklerdir.

Milli Savunma Bakanlığı ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) arasında 26 Aralık 2018 tarihinde imzalanan Protokol uyarınca, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında Milli Savunma Üniversitesince 2’nci Seçim Aşamalarına çağrılacak askeri öğrenci adaylarını tespit etmek amacına yönelik sınav, ÖSYM tarafından yapılacak ve değerlendirilecektir.

Bu kılavuz sınavla ilgili başvuru, sınav ve sınav sonuçlarının değerlendirilmesi ile 2’nci Seçim Aşamalarına başvuru, 2’nci Seçim Aşamaları ve Aday Yerleştirme esaslarını kapsamaktadır. Sınava başvuran adaylar Kılavuzda ve ilgili mevzuatta yer alan düzenlemeleri kabul etmiş sayılırlar. 6114 sayılı Kanun’un 7. maddesinin 5. fıkrası gereği sınav ile ilgili açıklama ve duyurular, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığının internet sayfasında, 2’nci Seçim Aşamaları ve Aday Yerleştirme İşlemleriyle ilgili açıklama ve duyurular Milli Savunma Bakanlığının internet sayfasında yapılacaktır.

İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir. ÖSYM tarafından sınavla ilgili olarak alınan yeni kararlar ve gerekli görülen değişikliklere ilişkin bilgiler, ÖSYM’nin internet sayfasından kamuoyuna duyurulacaktır.

Bu nedenle ilgililerin ÖSYM’nin internet sayfasını sık sık kontrol etmeleri yararlarına olacaktır.

BAŞVURU SÜRESİ : 16 Ocak-27 Şubat 2019 (Sınav ücreti ödeme için son gün, 28 Şubat 2019) 

SINAV TARİHİ : 7 Nisan 2019

SINAV SAATİ VE SÜRESİ : 10.15, 135 dakika

SINAV ÜCRETİ : 96,00 TL

BAŞVURU HİZMETİ ÜCRETİ : 10,00 TL

GEÇ BAŞVURU GÜNÜ : 7 Mart 2019 (Sınav ücreti aynı gün ödenir.)

GEÇ BAŞVURU SINAV ÜCRETİ : 144,00 TL 

Yorumlar (0)
19°
açık