Merkez Bankası Personel Alımı- 2019 Merkez Bankası Personel Alımı Başvuru Formu

Merkez Bankası tarafından açıklanan detaylara göre personel alımı yapılacak. Peki Merkez Bankası personel alımı için şartlar neler?

Memur Personel Alımı 09.03.2019, 10:42
Merkez Bankası Personel Alımı- 2019 Merkez Bankası Personel Alımı Başvuru Formu

Merkez Bankasına ait resmi internet sitesi aracılığıyla duyuru yayımlandı.

Bununla beraber 50 uzman yardımcısı alınacağı açıklandı ve işe alınacakların Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası İdare Merkezinde görevlendirileceği bildirildi.

MERKEZ BANKASI PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Merkez Bankası tarafından yayımlanan ilanda talep edilen genel şartlar arasında ise;

"Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası; bağımsızlığı, güçlü örgüt yapısı, nitelikli kadrosu, teknolojik üstünlüğü ve etkili sonuçlar alma özelliği ile dünyanın önde gelen merkez bankaları arasında yer alma vizyonuyla faaliyetlerini yürütmektedir." denildi.

1 Ocak 1987 tarihinde ve daha sonra doğmuş olmak.

En az dört yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.(ilgili bölümler merkez bankası web adresinde yer almaktadır)

Son iki yıl içinde Merkez Bankası personel alımı mülakatı aşamasında elenmemiş olmak.

Son iki yıl içinde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 70 İngilizce puanı veya Test of English as a Foreign Language Internet-Based Test (TOEFL iBT) sınavından en az 84 puan almış olmak.

Son iki yıl içerisinde düzenlenen Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) en az 80 KPSSP1 puanı veya Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavından (ALES) en az 80 sayısal puan veya GRE sınavından en az 156 sayısal puan veya GMAT sınavından en az 585 puan almış olmak.

MERKEZ BANKASI PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Merkez Bankası tarafından yayımlanan ilana başvurular 12 Nisan 2019 tarihinde başlayacak ve 22 Nisan 2019 tarihine kadar devam edecek.

İlana başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını Merkez Bankasının resmi internet sitesi üzerinden yapabilecekler.

(insankaynaklari.tcmb.gov.tr) web adresi üzerinden detaylar sorgulanabilir.

Yorumlar (0)