İŞKUR TYP Alımı- İŞKUR TYP Personeli Alımı 2019- İŞKUR 60 Bin Açık İş İlanları Personel Memur Alımı

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yayımlanan ilanlarla beraber Türkiye genelinde 60 bin personel alımı yapılıyor. İşte İŞKUR personel memur TYP alımı detayı.

Memur Personel Alımı 06.04.2019, 21:31
İŞKUR TYP Alımı- İŞKUR TYP Personeli Alımı 2019- İŞKUR 60 Bin Açık İş İlanları Personel Memur Alımı

İŞKUR TYP NEDİR?

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından Türkiye'de işsizliğin yoğunlaştığı süreçlerde veya zamanlarda doğrudan ya da yüklenci ile beraber toplum yararına bir iş ile hizmetlerin yapılması kapsamında istihdam sağlanmasıdır.

Ayrıca çalışma alışkanlıklarının kazanılması ve disiplinden uzaklaşmanın engellenmesiyle beraber işgücü piyasasında bulunann işlere uyum sağlanması için geçici gelir desteğiyle beraber uygulanan program olarak bilinir

İŞKUR TYP ŞARTLARI NELER?

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından açıklanan detaylara göre TYP şartları şöyle;

Başvuru yapacakların, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) bünyesine kayıtlı işsiz olması zorunlu ve 18 yaşını tamamlamış olması zorunlu olurken emekli ya da malul aylığı almıyor olması gerekmektedir.

Adaylar öğrenci olmamak durumunda ancak açıköğretim ya da açık lise okuyor olabilirler.

TYP PERSONELİ ALIMLARI NASIL YAPILIR?

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından ilan edilen TYP personeli alımına başvuru yapanlar arasından seçme yöntemi uygulanır ve bunun için 3 ayrı yöntem bulunmaktadır.

Söz konusu uygulamalar ise hangi ilde TYP personeli alınacak ise o ilin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafınca belirlenmektedir.

Bu uygulamalar ise;

Noter kurası yöntemi ile Liste yöntemi ve yüzde seksen noter kurası, yüzde yirmi liste yöntemi olarak yapılır.

TYP PERSONELİ MAAŞI 2019

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından açıklanan detaylara göre TYP personeli olarak görev yapacaklara asgari ücret verilmektedir.

Bu rakam ise (2.020,90 TL) olarak bilinir. Ayrıca çalışanların vergi ve sosyal güvenlik prim giderleri ödenir. (1.113,14 TL)

TYP PERSONELİ ALIMI HANGİ KADROLARA YAPILIR?

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) açıkladığı detaylara göre TYP personeli alımlarını ise;

"Çevre temizliği ile beraber Kamusal altyapının yenilenmesi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda çevre düzenlemesi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda bakım onarım ve temizlik işleri yapılması ile Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması ve Ağaçlandırma, Park düzenlemelerinin yanı sıra Vadi ve dere ıslahı ile Erozyon engelleme çalışmaları" kapsamında gerçekleştirmektedir.

Yorumlar (0)