İŞKUR, Toplum Yararına Program (TYP) ile 53 bin işçi ve personel alımı yapacak! Hangi kadrolara alım yapılacak? Başvuru şartları neler?

Toplum Yaraına Program (TYP) kapsamında 52 bin personel alımı yapılacağı duyuruldu. İşçi alımlarının ülke genelinde yapılacağı açıklandı. Güvenlik görevlisi'nden, şoför'e; temizli personelinden, büro memurluğuna kadar pek çok alım yapan İŞKUR TYP'YE başvuru şartları neler? Kimler başvuru yapabilir? Hangi kadrolara personel alımı yapılacak? Tüm detaylar haberimizde...

Memur Personel Alımı 17.03.2019, 13:28 17.03.2019, 13:52
İŞKUR, Toplum Yararına Program (TYP) ile 53 bin işçi ve personel alımı yapacak! Hangi kadrolara alım yapılacak? Başvuru şartları neler?

Toplum Yaraına Program (TYP) kapsamında 52 bin personel alımı yapılacağı duyuruldu. İşçi alımlarının ülke genelinde yapılacağı açıklandı. Güvenlik görevlisi'nden, şoför'e; temizli personelinden, büro memurluğuna kadar pek çok alım yapan İŞKUR TYP'YE başvuru şartları neler? Kimler başvuru yapabilir? Hangi kadrolara personel alımı yapılacak? İşte detaylar

2019 İŞKUR TYP personel alımı şartları neler?

2019 İŞKUR 53 bin memur personel alımı için ilanları yayınladı. İş arayan vatandaşlar memur personel ilanlarını İŞKUR üzerinden araştırmaya başladı. Personel ve memur alımları için detaylar ise şu şekilde, hangi adaylar başvuru yapabilecek, hangi kadrolara memur alımları olacak? Güvenlik görevlisi, şoför, aşçı, temizlik personeli, büro memuru, depo memuru, ambar memuru, yolcu şoförü, kaynakçı, tesisatçı, işletmeci, veri giriş personeli, çağrı merkezi personeli ve çok daha fazla kadroya personel alımı yapılmaktadır

Kamu kurumlarına ve ona bağlı kurumlara İŞKUR TYP üzerinden personel memur alımı gerçekleştiriliyor. TYP duyurusuna ek olarak özel kurumlara da personel alımı gerçekleştiriliyor. Vatandaşlar personel ve memur alım ilanlarını merak ediyor araştırıyor. Adaylar İŞKUR açık iş ilanları sayfasını ziyaret ederek, toplamda 53 bin kişilik memur personel alım duyurularına erişim sağlayabiliyorlar. İşte 2019 İŞKUR TYP 53 bin memur personel alım ilanları hangi kadrolara yapılacak! 53 bin memur personel alımı şartları detayları.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞKUR), Türkiye'de istihdamın korunmasına, geliştirilmesine, yaygınlaştırılmasına ve işsizliğin önlenmesi faaliyetlerine yardımcı olmak ve işsizlik sigortası hizmetlerini yürütmek üzere kurulmuş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ilgili kuruluşu olup, özel hukuk hükümlerine tâbi, tüzel kişiliği haiz, idarî ve malî bakımdan özerk bir kamu kuruluşudur.

İŞKUR'DAN TÜRKİYE GENELİ 53 BİN PERSONEL ALIM İLANI

Başvuru yapmak isteyen adaylar iskur.gov.tr adresini ziyaret edip, açık iş ilanları bölümünden meslek ile arama yaparak ya da iş yeri ünvanı üzerinden sorgulama gerçekleştirerek, tüm ilanları görüntüleyebilir, başvurularını yapabilirler.

.

Yorumlar (0)