Enerji Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından bir ilan yayımlanarak farklı kadrolarda kamu personeli alımı yapılacağı belirtilmiş işe alınacak olan personellere 20 bin TL maaş verileceği vurgulanmıştı. Peki ilana başvurular ne zaman başlayacak? İşte detaylar...

Memur Personel Alımı 11.03.2019, 17:39
Enerji Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından bir ilan yayımlandı ve sözleşmeli bilişim personeli kadrosunda kamu personeli alımı yapılacağı vurgulandı.

BAŞVURU DETAYLARI

İlan yayımlandıktan sonra adaylar söz konusu ilana başvuruların ne zaman başlayacağını araştırıyorlar. Buna göre söz konusu ilana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını 25 Mart ile 5 Nisan tarihleri arasında gerçekleştireceklerdir.

Enerji Bakanlığı tarafından yayımlanan ilana başvuru yapacak olan adayların sadece iki kadro için tercih yapma hakkı bulunuyor.

GENEL ŞARTLAR

Tüm bunların yanı sıra ilana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlar ise şöyle:

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'inci maddesinde sayılan genel şartlarına uygun olmak zorunluluk olarak açıklandı.

Ayrıca adayların fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği veya endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca Kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmalarının istendiği duyuruldu.

Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda aylık brüt sözleşme ücret tavanı 2 (iki) kat olarak belirlenenler için en az 3 (üç) yıllık, 3 (üç) kat olarak belirlenenler için en az 5 (beş) yıllık ve 4 (dört) kat olarak belirlenenler için en az 10 (on) yıllık mesleki tecrübeye sahip olmak gerekmektedir.

Adayların bilgisayar ve çevre birimleri hakkında bilgili olmaları gerekiyor ve güncel olarak en az 2 (iki) programlama dili bildiğini belgelemeleri zorunlu.

Başvuru yapacak adaylar arasında erkek olarak başvuru yapmak isteyenlerin askerlik ile ilgili terhis, muafiyet veya son başvuru tarihi itibariyle en az 1 (bir) yıl erteletmiş olmak kaydıyla ilişiği bulunmaması talep ediliyor.

DETAY İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar (0)