Düşük KPSS puanı ile memur alan kurumların listesi! 50 puan ile memur alan kurumlar

En az 50, 55 ,60 ve 65 KPSS puanı ile memur alımı yapan kurumların listesi haberimizde. Düşük KPSS puanı ile memur alımı ilanları memur olmak isteyen fakat KPSS'den düşük puan alan vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Düşük KPSS puanı ile memur alımı ilanı yayınlayan kamu kurumları haberimizin detayında...

Memur Personel Alımı 18.01.2019, 10:49
Düşük KPSS puanı ile memur alan kurumların listesi! 50 puan ile memur alan kurumlar

En az 50, 55 ,60 ve 65 KPSS puanı ile memur alımı yapan kurumlar son katıldıkları KPSS'den düşük puan alan vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Düşük KPSS puanı ile memur alımı ilanlarının detayları ve hangi kurumun ne kadar memur alacağına dair merak edilen detaylar haberimizde. Memur olmak isteyen vatandaşlar  Kamu Personeli Seçme Sınavına katılıp aldıkları puanlara göre memur alımı ilanlarına başvurabiliyor. İşte en az 50, 55 ,60 ve 65 KPSS puanı ile memur alımı yapan kurumlar ve düşük KPSS puanı ile memur alımı ilanlarının detayları... 

2019 yılında da Kamu Personeli ve memur alımı ilanları yayımlandı. Düşük KPSS puanı ile memur alımı ilanları yayınlayan kurumların listesi aşağıdadır. 

DÜŞÜK KPSS PUANI İLE ALIMLAR

Kamuya Düşük KPSS puanı ile yani en az 50, 55 ,60 ve 65 puan ile yüzlerce personel alımı yapılacak. Buna göre, Uludere Belediyesi, Eleşkirt belediyesi, Nusaybin Belediyesi, Savunma Sanayii Başkanlığı, Tarım kredi Kooperatifleri, İstanbul Üniversitesi ve Türk Standartları Enstitüsü memur personel alımı yapacaklar.

ADAYLARDAN HANGİ ŞARTLAR ARANACAK?

İlgili kurumlar adaylardan başvuru için 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Yapılacak Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Daha önce çalışılan Kamu Kurumu veya Kamu kuruluşundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve 2017 veya 2018 yıllarında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSp93 ve Lisans mezunları için KPSSp3 puan türünden en az 50 ile 65 arasında puan almış olmak şartları aranacak.


KPSS'de 50, 55, 60, 65, 65, 70, 75 puanla atama olur mu? KPSS'de düşük puanla nereye girilir?KPSS'de 50, 55, 60, 65, 65, 70, 75 puanla atama olur mu? Düşük puanla nereye girilir? 2018 KPSS sonucuna göre 50, 55, 60, 65,...
 

ALIM YAPACAK KURUM VE GENEL BİLGİLER:

İstanbul Üniversitesi:

Üniversite bünyesine toplamda 131 kişilik boş kadro ile sözleşmeli olarak personel alımı yapacak. Buna göre kadro dağılımı Lise Mezunu 100 ve Lisans mezunu 29 Hemşire, Lisans Mezunu 1 Çocuk Gelişimcisi ve 1 Sosyal Çalışmacı şeklinde kadro dağılımı var. Bu yönde adaylardan kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans ve Lise mezunu seviyesinde KPSSP3 ve KPSSP94 puan türünden puan almış olmak şartı aranacak ve adaylardan pozisyonuna göre en az 50 KPSS puanı almış olmak şartı aranacak. Adaylar başvurularını en geç 22 ocak 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. 

Tarım Kredi Kooperatifleri:

Tarım Kredi farklı 2 pozisyon için ilan yayımladı. Bu bağlamda toplamda 37 kişilik boşluk ile, Ziraat Mühendisi ve Tarım kredi Kooperatif Görevlisi alımı yapacak. Kadro dağılımı ise, Kooperatif Görevlisi pozisyonunda Lisans Mezunu 12 ve Ön lisans mezunu 4 Personel alacak. Ziraat Mühendisi pozisyonunda ise, 21 personel alımı yapılacak. Bu yönde Tarım Kredi Kooperatifleri 37 kamu personeli alacak. Adayların bu yönde 2017 veya 2018 yıllarında yapılan KPSS den en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir. Başvurular en geç 18 Ocak 2019 tarihine kadar yapacaklar.


Hangi devlet kurumları KPSS 50, 55, 60 puanla memur alımı yapıyor? Düşük puanla memur alımıDevlet kurumları KPSS 50, 55, 60 puanlar memur alımı yapıyor. KPSS'den düşük puan alarak devlet kurumlarında iş imkanı bulmak...
Savunma Sanayii Başkanlığı:

Başkanlık bünyesindeki memur personel eksikliğini gidermek için KPSS 60 puan ile 34 kişilik kadro ile alım yapacak. Buna göre Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı yayımladığı ilana göre Proje Mühendisi ve Proje Asistanı kadrolarına alım yapacak. Buna göre Proj Mühendisi pozisyonunda 15 ve proje Asistanı pozisyonunda 19 sözleşmeli personel alacak. Buna göre adaylardan pozisyonuna göre KPSS den en az 65 ve 70 puan almış olmak şartı aranacak olup adaylar başvurularına 01 Mart 2019 tarihi ile başlayacak olup en geç 15 Mart 2019 tarihine kadar başvuru yapılması gerekmektedir. 

Türk Standardları Enstitüsü ( TSE ):

TSE bünyesine 5 kişilik boşluk ile Adana, Ankara, Konya, Manisa ve Kocaeli/Gebze illeri için Bahçıvan alımı yapacağını belirtti. Başvuru şartları arasında adaylardan kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak ve Tarım/Ziraat Meslek lisesi mezunu olmak şartları yer almaktadır. Başvurular 22 Ocak 2019 tarihinde başlayacak olup en geç 31 Ocak 2019 tarihine kadar devam edecektir. 


KPSS taban puanları: 60, 65, 67, 70, 75 puanla atama olur mu, düşük puanla nereye girilir? | GüncelKPSS tercih kılavuzları açıklandı. 20 Kasım 2016 tarihli KPSS ile memur olmak isteyen adaylar için tercih kadroları yayınlandı....
Nusaybin Belediyesi:

Belediye 24 kişilik boş kadro ile bünyesine memur alımı yapacağını geçtiğimiz günlerde ilan etmişti. Bu bağlamda Lise, Ön lisans ve Lisans mezunu memur personel alımı yapacak. Buna göre Lisans Mezunu, 3 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, 1 Tahsildar, 5 Memur, 1 Tahsildar, 1 Sosyolog, 2 Mühendis, 1 Bilgisayar İşletmeni ve 1 Psikolog alacak. Ön Lisans Mezunu 3 Tekniker, 1 Memur, 5 Zabıta Memuru alımı alınacak. Lise Mezunu ise 1 Zabıta Memuru alımı yapılacak. Adaylardan KPSS den en az 55 puan almış olmak şartı aranacak. Lisans mezunlarından KPSSP3, Ön Lisans mezunlarından KPSSp93 ve Lise mezunlarından KPSSp94 puan türü aranacak. Başvurular 11 ocak 2019 tarihi itibari ile başlamış olup en geç 04 Şubat 2019 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.

Eleşkirt Belediyesi:

Belediye KPSS den en az 55 puan almış olan ve Antrenörlük Eğitimi Lisans Programlarından mezun olmuş olmak şartı ile 1 Antrenör alımı yapacak. Bunun dışında 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak şartları aranır. Başvurular en geç 21 Ocak 2019 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. 

Uludere Belediyesi:

Uludere Belediyesi bünyesindeki personel eksikliği için, 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesi kapsamında 2 kişilik boş kadro ile Zabıta memuru alımı yapılacak. Buna göre, Ön Lisans programlarından mezun olmak şartı ile 1 Zabıta Memuru ve Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler ön lisans programlarının birinden mezun olmak şartı ile 1 Zabıta Memuru alınacak. Zabıta memuru alımlarında adaylardan, 30 yaşından büyük olmamak, Erkeklerde 167 cm ve bayanlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak gibi şartlar aranır. Başvurular ise en geç 04 Şubat 2019 tarihine kadar yapılacaktır.

MEMUR OLMAK İÇİN NE YAPMALI?

Adaylardan 2018 yılında da, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Sağlık açısından görevini Türkiye'nin her yerinde yapmasına engel durum olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturmasında ve arşiv araştırmasında olumlu sonuç almak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak gibi aşağıdaki nitelikler aranıyor.

BAZI KURUMLAR KPSS ARAMIYOR

Kamuya alımlar her ne kadar KPSS ile olsa da bazı kurumlar adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aramıyor. Bunun yerine diğer nitelikler sonucunda alım yapıyorlar. Mesela bir çok askeri personel alımlarından, TÜBİTAK, Bazı üniversiteler, Bakanlıklar ve bazı belediyeler adaylardan KPSS şartı aramıyorlar.

Bu yıl ilk çıkan memur alım ilanlarında Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı, Çanakkale Ayvacık Belediyesi, ÖSYM, Yurdışı Türkler ve Akraba Toplulukları şu anda KPSS aramadan memur alacak.

MEMURLUKTA EĞİTİM ŞARTI

Alım yapılacak kadro veya pozisyona göre adaylar gerekli eğitim seviyelerini tamamlamış ve istenilen fakülte veya yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmaları gerekli. Yurtdışında veya Yurtiçinde farklı yükseköğretim kurumlarından mezun olan adaylar bu pozisyon için YÖK'ten denklik belgesi almak zorundadır. Bu bilgi mutlaka ilanların içerisinde verilir.

MEMURLUKTA YAŞ ŞARTI NE KADAR?

Adaylar kamu kurum veya kamu kuruluşları tarafından belirlenen yaş sınırları içerisinde olmak zorundadırlar. Kamuya memur alımları'nda genellikle adaylardan 35 yaşını doldurmamış olmak şartı aranmaktadır. Bu yönde bir çok kişi 35 yaşından sonra KPSS'ye girmekte ve malesef sonrasında üzgüntüuye kapılmaktadır. Bu nedenle adaylar mutlaka ilanların metinlerindeki belirtilen yaş şartına mutlaka uygun olmaları şarttır.

MEMURLUK İÇİN NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Başvurular, kurumların belirledikleri tarih içerisinde alınmaktadır. Başvuru tarihleri dışında yapılmış olan başvurular geçersiz sayılacak ve işleme alınmayacaktır. Bu sebeple adaylar mutlaka ilanların başvuru sürelerini incelemeli ve başvuru süreleri içerisinde başvuru yapmalıdır. Başvurular kurumun belirlediği şekilde, Şahsen, Posta ile, e-posta ile, online veya tercih işlemeleri şeklinde başvuru alınmaktadır. Ayrıca kurumların belirlediği şekilde başvuru yapmayan adayların başvuruları da geçersiz sayılacak.

Yorumlar (0)
17°
açık