2019 PTT personel alımı! PTT personel alımı yapacak... | PTT personel alımı şartları neler?

PTT tarafından yeni personel alımları yapılacak. Konu ile ilgili olarak PTT yeni şubeler kurmaya devam ediyor. Kurulan yeni şubeler kapsamında yeni personel alımlarının da yapılması beklenmektedir.

Memur Personel Alımı 18.02.2019, 19:17
2019 PTT personel alımı! PTT personel alımı yapacak... | PTT personel alımı şartları neler?

PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik tarafından yapılan açıklamalarda, 2023 yılına kadar personel sayısının 100 bine çıkarılacağı ifadelerine yer verilmişti. Bu ifadelerin ardından bir dönem ptt personel alımı gerçekleştirilse de uzunca sürelerdir yeni bir ilan yayımlanmadı.

Bu duruma ek olarak PTTPaL tarafından yayımlanan personel alımı da ileri bir tarihe ertelenerek yayımdan kaldırılmıştı.

Kenan Bozgeyik tarafından yeni açıklamalar

PTT Genel Müdürü Bozgeyik yaptığı açıklamalarda, ptt memur alımı konusunda sayının 2023 yılına kadar 100 bin olacağına değinmişti. Bu bağlamda ortalama 55-60 bine yakın bir personel alım sürecinin söz konusu olacağınbelirtmiştik. PTT Genel Müdürü Bozgeyik tarafından yeni açıklamalar sağlandı ve yeni ptt mobil, ptt gişeleri kurulacağı ifadelerine yer verildi. 

Vatandaşların her 20 dakikada bir mesafede PTT şubelerine veya atmlerine erişebilmesi için çalışmaların yapılacağını, bu hizmet kalitesinin sürekli olarak arttırılması ve ulaşılabilirliğin yükseltilmesi noktasında faaliyetler için gerekli aksiyonların alınacağı aktarılmıştı.

PTT şubeleri kurmaya başladı, çalışmalar sağlanıyor, personel eksikliği doğacak

PTT tarafından yeni şubelerin kurulması çalışmalarına başladı. Türkiye genelinde çok sayıda şube kurularak hizmete açılmaya çalışılıyor. Bu bağlamda da yeni ptt personel alım ilanı için sürecin başlaması bekleniyor

Yorumlar (0)
21°
açık