EkonomiGündem

Memur maaş zammıyla ilgili flaş açıklama: Belli oldu!

Memur maaş zammıyla ilgili flaş bir açıklama yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, milyonlarca memuru ilgilendiren memur maaş zammının detaylarını duyurdu.

Milyonlarca memurun merakla beklediği maaş zammına ilişkin açıklama geldi. Memur maaşları yükseliyor. Toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, memur maaşlarıyla ilgili müjdeyi duyurdu.

MEMUR MAAŞLARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanı Erdoğan memur maaşlarının artacağını ifade ederek, “Bir müjde de memurlarımıza vermek istiyorum. Bilindiği gibi asgari ücretin gelir vergisi ve damga vergisinden muaf olması uygulamasını tüm çalışanlarımızı da kapsayacak şekilde genişletmiştir. Böylece aldığı ücret ne olursa olsun tüm çalışanların asgari ücret miktarı kadar ki kazancının gelir vergisi ve damga vergisinden muaf olmasını temin etmiştik. Memurlarımızın da bu kapsama dahil ederek fiilen aldıkları ücretlerin artmasını sağlıyoruz. Bu kararın memurlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.