EkonomiGündemKamu

Memur, emekli ve tüm çalışanlara müjde geldi: Bakan Bilgin tarihi duyurdu!

Türkiye’de milyonlarca çalışan ve emekli kesim maaşlara Temmuz ayında yapılacak iyileştirmeyi merakla beklerken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin son dakika gelişmelerine ilişkin açıklamalarda bulundu. 3600 ek gösterge ve EYT konusuna da değinen Bakan Bilgin’in açıklamaları haberimizde…

“Çalışanlarımızı koruyacağız, emekçilerimizi koruyacağız. Temmuz ayında emekçilerin karşılaştıkları enflasyon farkına karşı düzenlemelerin hazırlığını yaptığımızı belirtmek isterim. Sadece memurların, işçilerin değil emeklilerle ilgili de çalışmalarımız var” diyerek Temmuz ayını müjdeleyen Bakan Bilgin açıklamalarına şöyle devam etti:

”Enflasyon fevkalede ciddi boyutlara ulaşmış durumda, yüzde 70’e dayandı. Dünyada da öyle Almanya’da yüzde 30 dayandı. Bunun bir çok sebebi var bir tanesi pandemi, enerji üretiminde artış var ve bizim ülkemizin hazırlıksız yakalanması.”

“Biz daha nükleer enerjiyi yeni kuruyoruz. Temmuz ayında sadece enflasyona karşı düzenlemeleri yapmayacağız. Emekçilerimizi korumak için pek çok şef yapacağız. Emeklileri de koruyacağız onlar için de hazırlıklar var.”

BU AY TAMAMLANACAK

“3600 ek gösterge çözümünü bu ay sonunda tamamlayacağız. EYT’liler var hepsi önümüzdeki dosyalar hepsini adım adım çözeceğiz. Kimse merak etmesin kimseyi ezdirmeyeceğiz enflasyon karşında.”