Eğitim

MEB’den milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren duyuru: Yarın başlıyor!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bu sene corona virüsü gölgesinde yapılacak olan 23 Nisan etkinliklerine ilişkin duyuruda bulundu. Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren açıklamada, etkinliklerin yarın saat 10’da Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Çocuk Gelişimi ve Erken Çocukluk Eğitimcisi Prof. Dr. Belma Tuğrul ile Bilim Kurulu üyesi Çocuk Hekimi Prof. Dr. Ateş Kara’nın veliler ile buluşması ile başlayacağını bildirdi.

MEB resmi sayfası üzerinden 2021 yılı 23 Nisan etkinliklerine ilişkin açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada 21 Nisan 2021 Çarşamba günü saat 10’da Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Çocuk Gelişimi ve Erken Çocukluk Eğitimcisi Prof. Dr. Belma Tuğrul ile Bilim Kurulu üyesi Çocuk Hekimi Prof. Dr. Ateş Kara’nın veliler ile buluşması ile başlayacağı bildirildi. MEB Youtube tarafından yapılacak toplantı ile ilgili olarak, “”Küresel Salgın Döneminde Çocukların Ruh ve Beden Sağlığı” konulu çevrim içi toplantı, Millî Eğitim Bakanlığı YouTube kanalından canlı olarak yayınlanacak. Programda iki değerli bilim insanı ile birlikte anne babaların sorularını yanıtlayacaklarını belirten Bakan Selçuk, ilgi duyan herkesi ekran başına davet etti. “ ifadelerini kullandı. Öte yandan 23 Nisan günü TRT EBA kanalları da bayram coşkusunun ekran karşında yaşanabileceği özel bir programla yayında olacak.

Bakan Selçuk’un etkinlik programına ilişkin ise şu bilgilendirmelerde bulunuldu:

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un ise salgın koşullarında mesafe ve hijyen kurallarını dikkate alarak Ankara’nın Altındağ ve Mamak ilçelerinde yaşayan öğrencilerle açık hava söyleşisinde buluşacağı bildirildi.
22 Nisan 2021 Perşembe günü Mardin’e gidecek olan Bakan Selçuk, bayramın sahibi çocuklar ile bisiklete binecek ve açık havada vakit geçirecek. Ayrıca Mardin’deki program kapsamında Selçuk, meslektaşları ile de bir buluşma gerçekleştirecek ve Mardinli çocuklara armağanı “Mardin Masal Evi”ni açacak.

Selçuk, 23 Nisan Cuma günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında tüm çocukları temsilen Anıtkabir’i ziyaret edecek. Bakan Selçuk, Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakarak, Anıtkabir özel defterini imzalayacak. Ardından 81 ilden öğrencilerin katıldığı çevrim içi bir programda çocuklar ile sohbet edecek.

Bakan Selçuk 23 Nisan günü “Ankara Masal Evi”nin açılış töreni de katılacak.

Bakan Selçuk 23 Nisan’a ilişkin yaptığı açıklamasında ise şu ifadeleri kullandı:

“Her hafta onların ama bu hafta en çok çocuklarımızın haftası… 23 Nisan haftasında anne babalar ve öğretmenler olarak, çocuklarımıza mutlu anlar hediye edelim istiyoruz. Böyle bir zamanda gülümsemek ve gülümsetmek çok değerli. Bayramınız mutlu olsun çocuklarım.”