Eğitim

MEB’den binlerce öğrenciyi ilgilendiren yeni açıklama: Erişime açıldı!

Salgın sürecinde eğitim ile ilgili yeni açıklamalar yapılmaya devam ediliyor. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), binlerce öğrenciyi ilgilendiren yeni bir duyuruda bulundu. MEB tarafından yapılan açıklamaya göre, ilkokul 2, 3 ve 4. sınıf düzeyinde 3500 adet soru öğrencilerin erişimine açıldı.

Corona virüsü pandemisi nedeniyle bir yandan yüz yüze eğitim bir yandan uzaktan eğitimi devam ediyor. Bu kapsamda öğrenciler için ek kaynaklar geliştiriliyor. Salgın sürecinde öğrencilerin nitelikli eğitim alması için MEB harekete geçti. Daha önce tüm ortaokul ve lise öğrencileri için destek paketleri hazırlayan MEB bu sefer 2, 3 ve 4. sınıflar düzeyinde yeni destek paketinin öğrencilerin erişimine açıldığını bildirdi.

Öğrencilerimizi desteklemeye devam edeceğiz

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Daha önce ortaokul ve lise kademesinde tüm sınıflar düzeyinde öğrencilerimize destek paketleri hazırlamış ve paylaşmıştık. İlkokul seviyesinde öğrencilerimize destek sağlamak için çalışmalarımız devam ediyordu ve bu çalışmayı da tamamladık. Böylece ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinin tüm sınıf seviyelerinde öğrencilerimize kaynak desteği sunmuş olduk. Yeni kaynaklarla düzenli olarak öğrencilerimizi desteklemeye devam edecek ve bu zor günleri birlikte aşacağız. Süreci koordine eden Bakan Yardımcımız Mahmut Özer’e, yardımcı kaynakların hazırlanmasında büyük emek veren Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürümüz Sadi Şensoy’a, Soru Oluşturma ve Geliştirme Dairesi çalışanlarımıza, 81 ilde bulunan ölçme değerlendirme merkezlerimizde görevli arkadaşlarımız ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

İlkokul 2, 3 ve 4. sınıf düzeyi için hazırlanan çalışma soruları Türkçe, matematik, hayat bilgisi, fen bilimleri ve sosyal bilgiler derslerinin tüm ünitelerini kapsayacak şekilde hazırlandı. Kaynak desteği, 2. sınıflar için 785, 3. sınıflar için 1.115 ve 4. sınıflar için 1.600 çalışma sorusunu içeriyor.