Eğitim

MEB Duyurdu: Milyonlarca Öğrencinin Kayıt Yerleri Belli Oldu

Mili Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Cem Gençoğlu çok önemli açıklamalarda bulunarak velilerin e-Okul üzerinden çocuklarının hangi okula kayıt yaptıracağını görebileceğini vurguladı.

Mili Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Cem Gençoğlu çok önemli açıklamalarda bulundu. Gençoğlu açıklamalarında 2020-2021 eğitim öğretim yılı kayıtlarına ilişkin bilgi vererek velilerin e-Okul üzerinden çocuklarının hangi okula kayıt yaptıracağını görebileceğini ifade etti.

KAYIT YERLERİ BELLİ OLDU

Gençoğlu açıklamalarının devamında okul öncesi, ana sınıfı, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin bugün itibarıyla hangi okullara gideceğinin belli olduğunu belirterek e-Okul sitesinde öğrenci için istenen bilgileri girdiğinde, çocuklarının hangi okula kayıt yaptıracağını net şekilde görebileceğini vurguladı.

“69 AYINI DOLDURANLARI İLKOKULLARIMIZA BEKLİYORUZ”

Açıklamalarında velilerin çocuklarının okulunu öğrenmesi için hiçbir belgeye ve okula gitmeye ihtiyaç olmadığını vurgulayan Mili Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Cem Gençoğlu şu ifadeleri kullandı:

“Bu yıl, Aralık 2014 itibarıyla 69 ayını doldurmuş bütün öğrencilerimizi ilkokullarımıza bekliyoruz. Aynı sistem üzerinden velilerimiz, çocuklarının erken başlama ve kayıt erteleme detaylarını da aynı siteden daha detaylı öğrenebilecek. Önümüzdeki eğitim öğretim döneminde okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerini 31 Aralık-4 Eylül’de uyum eğitimine alacağız. Uyum eğitiminin ardından eğitim ve öğretimlerine başlamış olacaklar. Bugün itibarıyla okullar açılacakmış gibi bütün hazırlıklarımızı, ders kitaplarımızı, uyum programlarımızı, uyum programlarımızda kullanılacak materyalleri tamamlamış durumundayız.

KAYIT ERTELEME

Özellikle 69, 70, 71 aylık çocuklarımız kayıt erteleyebilecek. Bunun için velilerin yapması gereken şey, sistemde kayıt yaptırmaları gereken okul müdürlüğüne bir dilekçe vermek. Bu kadar basit. Herhangi bir hekim raporuna, tıbbi değerlendirmeye gerek duymaksızın kendi isteklerine bağlı şekilde değerlendirmeyi yapıyoruz.”

Ayrıca Gençoğlu velilerin, 66, 67, 68 aylık çocuğunu erken başlatmak için okul müdürlüklerine dilekçe vermeleri gerektiğini ifade etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu