Magazin

Masterchef’te şoke eden eleme! Kimse bunu beklemiyordu

TV8 ekranlarında izleyici karşısına çıkan MasterChef yarışmasının 20 Aralık akşamı yayınlanan bölümünde eleme gece damga vurdu. Finale adım adım ilerlenirken eleme potasına Eray, Özgül ve Serhat girdi. Peki, MasterChef’te kim elendi?

Şefler, ana ürün olarak şalgam verdiği yarışmacılardan yaratıcı bir yemek yapmalarını istedi. Oyun sonunda kazanan isim Barbaros oldu. Böylece MasterChef Türkiye’de 2. önlüğü Barbaros kazandı ve dörtlü finale kaldı.

Özgül, Serhat ve Eray elenmemek için eleme finaline çıktı. Somer Şef’in imza tabağını yapan yarışmacılardan en iyi yemeği Serhat yaptı ve 3. önlüğü kazandı.

Özgül ve Eray’ın son ikiye kalması ile birlikte, 4. ve son önlüğü kazanan isim belli oldu. Özgül, 4. ve son önlüğü olarak finale çıkmaya hak kazandı.

 

ERAY YARIŞMADAN ELENDİ

Heyecanlı anların yaşandığı Masterchef’te son dörde kalamayarak veda eden isim Eray oldu. Özgül ise son dörde adını yazdırdı.

‘Memleketimden böyle bir çocuk çıktığı için gurur duyuyorum’ diyen Mehmet Şef, Eray’ın çok iyi yarıştığını söyledi.

Eray ise yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

İlk İstanbul maceram benim yalnızdı aslında. Bir sırt çantasıyla geldim aslında. Elimden gelenin en iyisi yapmaya çalıştığım şu güne kadar. Öncelikle bana burada bir ağabey bir baba oldunuz. Burada arkadaşlarımla kavga ettiğim oldu sinirlendiğim oldu ben bir o kadar da neşeli olmaya çalışıyorum. Çok teşekkür ederim hepinize.

Öte yandan Mehmet Şef de gözyaşlarını tutamadı.

DEDESİ VEFAT ETTİ

Elendikten sonra Instagram hesabından paylaşım yapan Eray, dedesinin vefat ettiğini açıkladı. Eray yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Arkadaşlar Masterchef mücadelemde bana destek olduğunuz için çok teşekkür ederim. Gönül isterdi ki uzunca şeyler yazmak fakat canım annemin babası kıymetli dedemi kaybettiğim haberini bu akşam aldım. Başımız sağ olsun.