Magazin

Masterchef Uğur yarışmadan diskalifiye edildi! Uğur Yılmaz Deniz neden elendi?

Acun Ilıcalı, TV8'de yayınlanan MasterChef programındaki yarışmacılardan Uğur Yılmaz Deniz'in yıllar önce Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar nedeniyle yarışmayla ilişiğinin kesildiğini açıklamıştı. Programın dün akşam yayınlanan programında Uğur'un diskalifiye edildiği açıklandı. Uğur, kararın ardından gözyaşlarına boğuldu. Öte yandan bazı Twitter kullanıcıları Acun Ilıcalı tepki gösterdi. 

Acun Ilıcalı, TV8’de yayınlanan MasterChef programındaki yarışmacılardan Uğur Yılmaz Deniz’in yıllar önce Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar nedeniyle yarışmayla ilişiğinin kesildiğini açıklamıştı. Programın dün akşam yayınlanan programında Uğur’un diskalifiye edildiği açıklandı. Uğur, kararın ardından gözyaşlarına boğuldu. Öte yandan bazı Twitter kullanıcıları Acun Ilıcalı tepki gösterdi.

MASTERCHEF UĞUR NEDEN DİSKALİFİYE EDİLDİ?

Acun Ilıcalı, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Uğur Yılmaz Deniz isimli yarışmacının sosyal medyada kullandığı terbiye sınırlarını aşan paylaşımları nedeniyle Masterchef yarışmasıyla ilişiği kesilmiştir.” ifadelerini kullanmıştı.

SOMER ŞEF ÇAĞIRDI

Diskalifiye anının ekrana geldiği yayında Somer Şef, Uğur’u öne çağırdı. Somer şef, “Sosyal medyada çıkan talihsiz haberleri hepimiz biliyoruz. Bunun üzerine yarışmaya devam etmenin uygun olmayacağına karar verdik.” dedi.

KARARIN ARDINDAN UĞUR’DAN AÇIKLAMA

Uğur ise yaptığı açıklamada, “Şef öncelikle bu sebepten dolayı önünüze gelmek ve ayrılıyor olmak gerçekten hiç istemediğim olaydı. Sosyal medyaya başladığımda hiç aklımda böyle bir şey yoktu. O zaman ailevi problemler yaşamıştım. Çok fazla ağzımdan küfür çıktı, her yere saldırdım. Seneler geçtikçe olgunlaşıyoruz ve pişman oldum. Öncelikle sizlerden, tüm insanlardan özür diliyorum. Ne desem bilmiyorum şefim.” ifadelerini kullandı.

“Aslında ben buraya gelirken şef sonuna kadar gidebilmeyi düşünüyordum” diyen Uğur gözyaşlarını tutamadı.

Kendisine sinirli olduğunu ifade eden Uğur, ” O insanların tanıdığı Uğur kesinlikle ben değilim” açıklamasında bulundu.

SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞIM YAPTI

Sosyal medyadan da paylaşım yapan Uğur şu ifadelere yer verdi:

Yemek yapmak yemek sunmak çocukluğumun hayaliydi. Hayallerimin peşinden giderken yolum hep yemeğe ve mutfağa çıktı. Bu masalsı zenginliğin içinde bir yandan hayallerinizin peşinden koşarken bir yandan da büyürsünüz. Ergenlik ve delikanlılık arasında bocalar durursunuz. Ve galiba bolca hata yaparsınız aynı benim gibi. Bizim jenerasyonumuzun hayatının bir parçası haline gelen sosyal medya işte bu ve buna benzer hatalar için bir başka zemin haline geliverir.

Sosyal medyada gündeme gelen eski ve neredeyse çocukluk dönemlerimin bazı paylaşımları benim Masterchef hikayemin sonunu getirdi. Hedefim Masterchef’te final oynamaktı ve bunu çok istiyordum. Bu hedef ve isteğime rağmen bugün artık kaybettiğim Masterchef finali ve şampiyonluk ihtimali değil sosyal medyada yaptığım hata ve mahcubiyetime üzülüyorum.

TV8 ailesine kendilerinden çok şey öğrendiğim şeflerime yarışmacı arkadaşlarıma ve yaptığım iyi ve kötü tabaklarımda bile beni destekleyen tüm sevenlerime içten ve derin bir özür borçluyum…

Yazdıklarımla kimi nerede ve ne zaman üzdüysem özür diliyor ve özrümün kabulünü rica ediyorum. Bağışlamak büyüklüktür çocukluğuma ve gençliğime verin…

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu