Magazin

Masterchef Türkiye 10 Aralık eleme potasına kim girdi? Eleme adayı kim?

Masterchef Türkiye’nin 10 Aralık’ta yayınlanan son bölümünde heyecan yine zirvedeydi. Bilindiği gibi geçen hafta Masterchef‘ten Yasin Obuz elenmişti. Yeni haftada ise yarışmada sürpriz bir dokunulmazlık oyunu oynandı. Usta şefler Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Şef, şeflere en yaratıcı ve lezzetli yemeği yapmalarını istedi. Kaptanları yemek seçimlerinde özgür bırakan şefler , 15. dakikadan sonra bir sürpriz yaparak takım kaptanlarını içeri aldı. İçeri kırmızı takımdan Batuhan, mavi takımdan Rıfat geldi.

DOKUNULMAZLIK KİMİN OLDU?

Masterchef‘te en yaratıcı tabağı çıkaran kırmızı takım oldu. Mavi takım ise oldukça lezzetli yemekler yaparken sunumları zayıf kaldığı için kaybetti.

Güzide, Rıfat ve Alican‘ın önüne eleme yarışında bıldırcın dolması geldi. Güzide ise bıldırcın dolmasını daha önceden yaptığını ve bildiğini söyledi. Yarışma sonunda Alican en iyi tabağı çıkarıp potadan kurtuldu. Güzide ve Rıfat ise pişmemiş bıldırcın ile gelince şefler ‘tehlikeli’ diyerek tabakları geri çevirdi. Yarışmacılara ek 5 dakika süre verildi ve yenilebilir bir tabakla gelmeleri istendi. Sonuçta Güzide‘nin tabağı daha iyi çıktı ve ilk eleme adayı Rıfat oldu.

ALİCAN VE CEMRE ARASINDA GERGİN ANLAR

Masterchef’in iddialı isimleri Alican ve Cemre arasında son bölümlerde gergin anlar yaşanıyor. Bunu ortaya çıkaran ise Güzide oldu. Alican‘ın keyfi yerinde olmadığı için Masterlass ödülünü kaybettiklerini söyleyen Güzide: ”Cemre Alican’ı o mahvetti.”dedi. Bunun üzerine şeflerin ne olduğunu sorması üzerine Alican hiç bir şey olmadığını söyledi.

Şefler konunun üzerine biraz daha gidince gerginliğin nedeni ortaya çıktı. Alican, Cemre‘nin :”Alican‘ı kendime rakip olarak görmüyorum.” sözüne alındığını açıkladı.

Bir cevap yazın