Magazin

Masterchef eleme heyecanı! 6 Aralık'ta kim elendi?

Masterchef Türkiye’nin dün yayınlanan bölümünde usta şefler Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna, Mehmet Yalçınkaya’nın belirlediği Japon mutfağı temalı oyunda ter döktü. Japon mutfağına ait yemekler yapan yarışmacılar zaman zaman zorlu anlar yaşadı. Kırmızı takımın ise işi daha zordu. 3 kişilik grubun 2’si elemem potasındaydı. Kırmızı takımın 3 kişi, mavi takımın 4 kişi olduğu yarışmada son dokunulmazlık oyunu oalrak Japon mutfağının seçilmesi tepkilere neden oldu. Mavi takımın kaptanı Alican’ın suşi ustası olması dolayısıyla haksızlık iddiaları gündeme geldi. Dolayısıyla kırmızı takım bir suşi ustasına karşı yarışmış oldu.

Batuhan eleme yemeğinde patates püresi yaparken sıkıntı yaşadı. Cemre’nin yemeğini tadan Mehmet Yalçınkaya ise çatalını masaya fırlattı. Durumu anlamayan Cmere ise şaşkın bakışlarla şeflere baktı. Somer şef bunun üzerine: ”Lafı uzatmaya gerek yok, yemeğin birincisi sensin.” dedi.

GEMİYİ TERK ETMİŞ GİBİ HİSSETTİM

Cemre’nin potadan birinci olarak çıkması ise Cemre’yi oldukça duygulandırdı. Cemre, Batuhan ve Yasin’i arkasında bırakırken göz yaşlarına hakim olmayarak: ”Gemiyi tek etmiş gibi hissediyoru.”dedi.

Masterchef‘ten dün elenen isim ise Yasin Obuz oldu. Yasin ,verilen kararı mutlu bir ifadeyle karşıladı. Veda eden Yasin için şefler çok güzel sözler söyledi. Şef Mehmet Yalçınkaya elenen Yasin için:”Sen buraya adını yazdırdın, kimsenin adam olmaz dediği Yasin buraya adını 7.sırada yazdırdı.”dedi.

Bir cevap yazın