Gündem

Maskeler internette satışa çıktı!

Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında vatandaşların kullandığı cerrahi maskeler internet üzerinden satışa başladı. Bakanlıktan alınan kararla cerrahi maske fiyatı 1 TL olurken kimi internet sitelerinde tek satılan maskelerin fiyatları 85-89 kuruş civarlarına kadar düştü. 

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında vatandaşların irüsten korunak için kullandığı maskeler internet sitelerinde satılmaya başlanıldı Bazı internet sitelerinde tekli fiyatı 85-89 kuruş civarlarına kadar düştü.

5, 10, 15’LİK PAKETLER

E-pttavm.com’da da 10’luk ve 5’lik maske paketleri satışa sunuldu. İnternet alışveriş sitelerinde nano maske adı verilen yıkanabilir kumaş maskeler de tanesi 5-15 arasında değişen fiyatlara, 5, 10, 15’lik paketlerde satışa çıkarılıyor.

10’LUK PAKETLER

1 TL üst limit fiyatı konulan tıbbi maske, 50’lik paketlerle marketlerde satışa sunulunca, vatandaşlardan 5 ve 10’luk paket talepleri gelmeye başlamıştı. Bunun üzerine üreticilerle görüşen Ticaret Bakanlığı yetkilileri, 10’luk paketlerin de piyasaya sürülmesini talep etti.

Bakanlıkla temasların ardından, maske üreticileri de 10’luk cerrahi maskeleri piyasaya sürmek için ambalajcılarla bir araya geldi. Yapılan planlamaların ardından, 5’lik ve 10’luk paket cerrahi maskelerin kısa süre sonra eczane, market ve tıbbi ürün perakendecilerine gelmesi bekleniyor.