Gündem

Maske satışı ile ilgili önemli karar! Market ve internetten satılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararı ile maske satışını yasaklamasının ardından vatandaşlar telefonlarına kod gelerek eczanelerden maske temin edecekti. Ancak bazı vatandaşların telefonlarına kod gelmeyince Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan para ile maske satışının yasaklanmasının kalktığını dün yaptığı basın toplantısında duyurdu. Maske satış yasağının kalkmasının ardından CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova; eczane, market ve internet üzerinden satışların gerçekleşeceğini duyurdu.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında Türkiye çeşitli önlemler alırken fahiş fiyata satılan maskeler ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan maske satışının yasaklandığını ve devletin gönderdiği kod ile vatandaşların eczanelerden maskelerini temin edeceğini duyurdu.

MASKE ULAŞIMINDA AKSAKLIKLAR YAŞANDI
Ancak kod gelmemesinden şikayet eden bazı vatandaşlar, maske ulaşımında aksaklıklar yaşadı. Bunun üzerine maske satışına tekrar izin verilirken satışın nasıl yapılacağı merak konusu oldu.

ECZANE, MARKET VE İNTERNETTEN SATIŞI GERÇEKLEŞECEK
CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova, canlı yayında maske satışına ilişkin kulis bilgilerini paylaştı. Maske satışında fırsatçılığın önüne geçilmesi için fiyatlarda bir üst sınır olacağını belirten Canova, eczane, market ve internet üzerinden maske satışı yapılacağını söyledi.Canova canlı yayında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: Edindiğim ilk bilgilere göre eczanelerde satışı gerçekleşecek. Bunun dışında marketlerde de maske satılabilecek. Birçok yerde maske satışı olacağı bilgisini edindim. İnternet üzerinden, alışveriş portallarından da maske satılacak. Tabi bir fiyat üst sınırı olacak ve farklı maske tipleri için standartlar belirlenecek.