Gündem

Market çalışanı koronavirüsten öldü! Diğer çalışanların da testi pozitif çıktı

Siirt'te market çalışanı koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Market karantinaya alındı ve diğer çalışanların da koronavirüs testi pozitif çıktı. 

Siirt’te karantinaya alınan bir markette koronavirüsten ölüm gerçekleşti. Market çalışanı 5 çocuk babası Abdulbaki Yolbaş (50), koronavirüsten hayatını kaybetti. Öte yandan diğer çalışanların da testi pozitif çıkarken, market 7 gün süreyle karantinaya alındı.

Siirt’te çalışanlarının bir kısmının koronavirüs testi pozitif çıkan market karantinaya alındı. Marketin karantinaya alınmasının ardından bir çalışan koronavirüsten yaşamını yitirdi. Merkez Bahçelievler Mahallesinde bulunan marketin çalışanı olan 5 çocuk babası Abdulbaki Yolbaş (50), hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Market çalışanlarının bir kısmında da korona virüs tespit edilmesi üzerine valilik markete 7 gün süreyle karantina uygulanmasına karar verdi.

MARKET 7 GÜN SÜREYLE KAPATILDI

Yolbaş, hastanede kılınan cenaze namazı sonrasında özel kıyafet giyen görevliler tarafından cenaze aracına konularak Şeyh Musa aile mezarlığına defnedildi. Market 7 gün boyunca alışverişe kapatıldı. Dezenfekte işlemleri için asgari sayıda personelin markete girişine izin verilmesi kararlaştırıldı.

Etiketler

İlgili Makaleler