Sağlık

Mansur Yavaş’tan Sağlık Bakanı’na salgının önüne geçecek çözüm önerisi!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesabından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya koronavirüsün yayılımını önlemek için bir öneride bulundu. Yavaş, pozitif ve karantinadaki hastaların bilgisinin belediyeyle paylaşılması durumunda toplu taşıma kullanımlarının önüne geçebileceklerini ifade etti. 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya sosyal medya hesabından çağrıda bulundu. Bakan Fahrettin Koca, 16 Eylül tarihinde yapılan Korona Virüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulunmuş ve “Testi pozitif çıkan kişileri evine araçla bırakıyoruz. Temaslıların taramasını 15 saat içinde yapıyoruz. İzole edilen taşıyıcıyı arıyor, semptom gelişmişse 112 Acille hastaneye getiriyoruz. Bu sistem tüm illerde uygulanıyor. Dünyada böyle bir uygulama söz konusu değil” demişti.

Toplantıda yaptığı açıklamadan bir bölüm paylaşan Bakan Koca’nın ilgili mesajını alıntılayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, bir öneride bulundu.

Yavaş, paylaşımında “Sayın Bakanım. Covid-19’a bağlı ihlalleri önlemek adına pozitif ve karantinadaki hastaların Belediyemizle paylaşılması durumunda EGO Genel Müdürlüğümüz veri tabanı aracılığıyla toplu ulaşımı kullanmalarının önüne geçebilir, salgınla mücadelemize farklı bir boyut kazandırabiliriz” ifadelerini kullandı.

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu