Gündemİzmir Haberleri

Manisa’nın Salihli ilçesine meteor mu düştü?

Dün gece bir çok kent tarafından görülen bir kaç saniyeliğine gökyüzünü aydınlatan ve meteor olduğu öne sürülen ışık hüzmesi Manisa'nın Salihli ilçesine düştüğü iddia edildi. Alınan bilgilere göre ışık hüzmesi sonucu Marmara Gölü yakınlarında bulunan sazlık alanda yangın çıktı.

Dün gece bir çok kentte görülen ve sosyal medyada da gündeme oturan Ege Bölgesi’nin bazı illerinde görülen meteor düştü iddialarının ardından o ışık hüzmesi sonucu  Marmara Gölü yakınlarında bulunan sazlık alanda yangın çıktı.

SAZLIK ALANDA YANGIN

Salihli’nin Pazarköy Mahallesi Muhtarı Ercivan Konuk, şimşek çakar gibi ışık gördüklerini bu ışığın ardından Marmara Gölü yakınlarında bulunan sazlık alanda yangın çıktığını söyledi.

“BURAYA BİR CİSİM DÜŞTÜ”

Şimşek çakar gibi bir ışık gördüklerini anlatan Muhtar Konuk “Şimşek çakar gibi bir ışık gördük. Bu ışık olayının ardından bir çok yerden arandım ve Marmara Gölü yakınlarında bulunan Kocaboyun Mevkii’nde yangın ihbarı aldım. Olay yerine geldiğimde çok geniş bir alanda yangın gördüm. Benim ardımdan gelen mahallelimizle birlikte itfaiye gelene kadar yangına müdahale ettik. Yaklaşık 50 dönümlük bir alan farklı farklı noktalardan cayır cayır yanıyordu. Ama buraya bir cisim düştü. Ne düştüğünü bilmiyoruz, meteor mu, göktaşı mı düştü bilmiyoruz. Bu bölgede insan eli ile bir yangın çıkması mümkün değil. Bu ışığı çevre mahallelerimiz olan Kemer, Poyrazdamları, Karasavcı, Yeniköy gibi mahallelerden de görenler oldu” dedi.

Öte yandan sazlık alanda çıkan yangın, Pazarköy Mahallesi’nden Ali İnanç adlı bir vatandaş tarafından kaydedildi.