Manisa Haberleri

Manisa’daki yangından kötü haber geldi! Gözyaşlarına boğuldu

Manisa'nın Ahmetli ilçesinde çıkan yangın kısmi olarak söndürülse de yanmaya devam ederken yürekleri burkan haber geldi. Halil Erakbaba isimli vatandaşın evi yangın sonucu küle dönerken alınan bilgilere göre kurbanlıklarının satışından elde ettiği parada yandı. Yangın sonrası Erakbaba ailesi gözyaşı döktü.

Manisa’nın Ahmetli ilçesinde çıkan yangın devam ederken Halil Erakbaba isimli vatandaşın evinin kullanılamaz hale geldiği öğrenildi. Bir üzücü haberde 15 kurbanlığının satışından kazandığı paranında ev ile birlikte yangında yandığı öğrenildi.

GÖZYAŞI DÖKTÜ

Yangın nedeniyle 10 evde hasarın oluştuğu Hacıköseli Mahallesi sakinleri, sabahın ilk saatleriyle evlerinde hasar tespiti yapmaya başladı. Can havliyle terk ettikleri evleri kullanılamaz hale gelen Erakbaba ailesi, yangın sonrası gözyaşı döktü.

15 KURBANLIĞIN PARASI YANDI

Erakbaba’nın oğlu Ahmet Erakbaba çok üzgün olduklarını, babasının yaşadığı acıdan evin yanına çıkamadığını söyledi. Dün bayram nedeniyle babasının evinde toplandıklarını, yangının mahallelerine ulaşması nedeniyle ne yapacaklarını şaşırdıklarını anlatan Erakbaba, bir kıvılcımla bir anda tüm evi alevlerin sardığını söyledi. Yanındaki ahırda bulunan hayvanları kurtarmak için mücadele ettiklerini, bu sırada evdeki değerli eşyalarla ilgilenemediklerini anlatan Erakbaba, şöyle konuştu:

“Evde bulunan her şey yandı. Şükür canımızı ve hayvanları kurtardık. Evde babamın kurbanlıkları sattıktan sonra aldığı para da vardı. 15 tane kurbanlığın parası yandı. Bir miktar altın vardı onu almışlar sanırım. 30 bin liramız zayi oldu gitti. Samanımız, buğdayımız, mahsulümüz de gitti. Emeklerimizin hepsi gitti.”

Erakbaba, komşularının da evlerinde hasar olduğunu belirterek mahalledeki birçok bağ ve bahçenin de kullanılamaz hale geldiğini sözlerine ekledi.

Önceki gün Hacıköseli Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alanda çıkan yangın gece kontrol altına alınmış ancak dün kuvvetli rüzgarın etkisiyle yeniden başlamış, Turgutlu ilçesine bağlı Baktırlı, Ahmetli ilçesine bağlı Bahçecik ve Hacıköseli mahalleleri tahliye edilmişti.