Manisa Haberleri

Manisa’daki depremin ardından deprem uzmanından flaş uyarı!

Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde eydana gelen 5.5 büyüklüğündeki depremin ardından deprem uzmanı Şükrü Ersoy'dan vatandaşlara flaş uyarı geldi. Deprem uzmanı canlı yayında vatandaşları uyararak "İnsanların bir süre sokakta olmasının faydası var" ifadelerinde bulundu.

Manisa’nın Saruhanlı ilçesinde meydana gelen 5.5 büyüklüğünde depremin ardından deprem uzmanı Şükrü Ersoy vatandaşlara canlı yayında flaş uyarılarda bulundu.

BÖLGEDE ÇOK SAYIDA FAY VAR

Manisa’da meydana gelen; İzmir, İstanbul, Aydın, Bursa’da da hissedilen depremle ilgili olarak deprem uzmanı Şükrü Ersoy, “5,5’lik deprem geniş bir alanda hissedilmişti. Bir hasar ortaya getirmiş olabilir, bilgiler çok taze. 5’i geçen depremden sonra kaygı duyuyoruz. Bölgede çok sayıda fay var. Tüm yerleşim yeri bunu hisseder. Batı Anadolu çok sayıda depremleri olan 6,5-7’lik depremler verebilen faylarla dolu. Bunlara ilişkin depremler meydana geliyor.” açıklamasında bulundu.

“EVLERE GİRMEYİN”

Ersoy ayrıca “İnsanların bir süre sokakta olmasının faydası var. Yetkilerinin açıklamalarını dinlemekte fayda var. Hasarlı evleri uzmanlara göstermeden girmemeliler” uyarısında bulundu.

Etiketler

İlgili Makaleler