GündemManisa Haberleri

Manisa’da ortalık savaş alanına döndü! Fırtına caminin minaresini yıktı

Manisa’da gece fırtına ve kuvvetli yağış etkili oldu. Fırtınanın oluşturduğu hasar gün ağarınca ortaya çıktı. Kentte fırtına nedeniyle bir caminin minaresi ile trafik levhaları ve reklam panoları yıkıldı. Öte yandan evlerin çatısı uçtu, ağaçlar devrildi. Yaralanan kimsenin olmaması derin bir nefes aldırdı. Belediye ekipleri olumsuzluklara karşı gece boyunca nöbet tuttu.

Gece başlayan fırtına nedeniyle Manisa’da kriz masası oluşturuldu. Kriz masası gece boyunca yaşanan olumsuzluklara anında müdahale ederken fırtına nedeniyle 1 yolda su baskını, 12 çatı uçması, 7 ağaç devrilmesi vakası tespit edildi. Yaşanan olaylara müdahale edilirken, herhangi bir yaralanmanın yaşanmadığı öğrenildi.

REKLAM PANOLARI VE TRAFİK LEVHALARI YIKILDI

Öte yandan fırtınanın oluşturduğu hasar gün ağarınca ortaya çıktı. Fırtına nedeniyle bazı ev ve iş yerlerinin çatısı uçarken, reklam panoları ve trafik levhaları da sökülerek yere yıkıldı. Bazı sokaklarda bulunan ağaçlar da devrilerek hem araçlara hasar verdi hem de yolları kapattı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Şehzadeler Belediyesi ve Yunusemre Belediyesi ekipleri fırtına nedeniyle herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması amacıyla gece boyunca nöbet tuttu. Ekipler gece yaşanan ağaç devrilmesi ve çatı uçması gibi olaylara anında müdahale etti.

FIRTINA CAMİ MİNARESİNİ YIKTI

Ayrıca fırtına sanayi sitesinde bulunan bir caminin minaresini de yıktı. Gece saatlerinde etkili olan fırtınaya daha fazla direnemeyen minare boş alana doğru yıkıldı. Minarenin gece saatlerinde yıkılması ve altında kimsenin bulunmaması olası bir facianın önüne geçti. Minarenin yıkılması nedeniyle ortalık adeta savaş alanına dönerken, enkazın toplanması amacıyla çalışma başlatıldı.