GündemManisa Haberleri

Manisa’da okulda zehirlenme! Çok sayıda öğrenci hastanelik oldu

Manisa’nın Gördes ilçesinde bir ortaokulda öğrenim gören 46 öğrenci okul dışında yedikleri yemekten zehirlendi. Kısa süre içinde kusma ve bulantı şikayeti olan 46 öğrenciden 19’u gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

KUSMA, BULANTI ŞİKAYETLERİYLE HASTANEYE BAŞVURDULAR

Alınan bilgiye göre, Gördes Çiğiller 75. Yıl Ortaokulu’nda okuyan 46 öğrenci, öğle arasında okul dışında dağıtılan yemekten yedi. Yemeğin ardından mide bulantısı, kusma ve karın ağrısı şikayeti yaşayan 46 öğrenciden 19’u gıda zehirlenmesi şüphesiyle Gördes Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastanede gözlem altında tutulan öğrencilerin genel sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Hastanede çocukların durumu hakkına bilgi alan veliler, çocukların durumlarının iyi olduğu ve yedikleri pilav ve ayrandan dolayı rahatsızlandıklarını belirtti.

Öte yandan, tavuklu pilav ve ayrandan oluşan yemeğin vatandaşlara dağıtılmadan önce öğle arasına çıkan öğrencilere verildiği, yaşanılan gıda zehirlenmesi şüphesinin ardından ise yemeğin iptal edildiği öğrenildi. Olayla ilgili inceleme başlatılırken, gıdadan numune alındığı bildirildi.