Manisa Haberleri

Manisa’da koronavirüsü paniği! Açıklama yapıldı

Manisa'da dün akşam umreden dönen kimliği açıklanmayan bir kişinin yüksek ateş şikayeti üzerine hastaneye başvuru yapmasının üzerine koronavirüsü paniği yaşandı. Başhekimi Dr. Mümtaz Kahya hastanenin sosyal medya hesabından konu ile ilgili açıklama yaptı.

Manisa’da dün akşam saatlerinde Umre’den dönen bir vatandaş yüksek ateş nedeniyle özel bir hastaneye başvurdu. Özel hastanenin başhekimi Dr. Mümtaz Kahya konuya ilişkin açıklama da bulundu.

SAĞLIK BAKANINDAN AÇIKLAMA
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamalarda, “Bu salgının şu anda Türkiye’de olma ihtimali çok yüksek.Bu virüs tespit edilebilmiş değil.Tespit edilmiş koronavirüs olmadığını ama bu şu an tahlil yapılınca bile karşımıza çıkabilir. 3 saat sonra, 1 gün sonra karşımıza çıkabilir.Bunu toplumu bir şeye alıştırmak için söylemediğimi bilin isterim.Yurt dışına giden çok insanımız var. Oradan enfeksiyon almadığını kim söyleyebilir.Sorun küresel ama mücadelemiz ulusal.Görülebilir ama yayılımını önlememiz gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Bakan Koca’nın açıklamalarının ardından Manisa’da özel bir hastaneye yüksek ateş ile başvuru yaptı. Yüksek ateşten dolayı başvuru yapan hasta da corona virüsü şüphesi olmasının ardından hasta acil bir şekilde başka bir hastaneye sevk edildi.

KARANTİNA ALTINA ALINDI
Doktorların ilk müdahalelerinin ardından hastada corona virüs şüphesi olmasından dolayı başka bir hastaneye sevk edildiği bildirildi. Koronavirüsü şüphesiyle başka bir hastaneye sevk edilen hastanın ayrıca karantina altına alındığı öğrenildi.

AÇIKLAMA GELDİ
Özel hastanenin başhekimi Dr. Mümtaz Kahya hastanenin sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı resmi açıklamada, “Hastanemize müracaat eden yurt dışından (Umre’den) gelen hastada yüksek ateş mevcuttu. Gerekli tıbbi önlemler alınarak şüpheli vaka olarak değerlendirilip başka bir hastaneye sevk edilmiştir” ifadelerini kullandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı