Manisa Haberleri

Manisa’da koronavirüse rağmen sokaklar ve caddelerde insan yoğunluğu!

Manisa'da koronavirüs vaka sayısının fazla olmasına rağmen sokaklarda ve caddelerde yaşanan insan yoğunluğu dikkat çekti. Sokaktaki vatandaşların sosyal mesafe ve maske kurallarına uymadıkları görüntülendi.

Manisa’da koronavirüs vaka sayısı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın dün yaptığı basın açıklamasında yüzde 50 artışa geçmesine rağmen bugün sokak ve caddelerde yaşanan insan yoğunluğu dikkat çekti.

SOSYAL MESAFEYE UYULMADI

Özellikle Manisa Valiliği önündeki Mustafa Kemal Paşa Caddesi üzerinde, koronavirüs öncesini aratmayan görüntüler oluştu. Cadde üzerinde yaya olarak gezen vatandaşların yanı sıra, parkta oturan ve banka işlemleri için sıraya giren vatandaşların sosyal mesafe kurallarına uymadığı görüldü.

GENÇLERE UYARI

Yaşlılar ise, gençlerin kendilerine oranla kurallara uymadığı ve hastalığın yayılmasına neden olduklarından yakındı. Hüseyin Ürkmez (61), “Genellikle gençlerin maske takmadığı görülüyor. Gençler maske takmadığı zaman virüsü evlerine gittikleri zaman anne ve babalarına taşıyor. Özellikle gençlerin maske ve sosyal mesafeye dikkat etmeleri lazım” diyerek, gençlere uyarıda bulundu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu