Manisa Haberleri

Manisa’da koronavirüs alarmı! Fabrika kapatıldı

Manisa'nın Kula ilçesinde koronavirüs vaka sayısında yeniden yükselme yaşandı. Kula'da bulunan bir tekstl fabrikasında koronavirüs vakalarının görülmesinin ardından fabrika geçici süreliğine kapatılarak karantinaya alındı.

Manisa’nın Kula ilçesinde koronavirüs vaka sayıları yeniden artmaya başladı. Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan önlemlerde tüm tedbirlerin sıkı bir şekilde uygulandığı Kula’da ilk vaka 95 günlük süre sonunda görülmüştü.

TEKSTİL FABRİKASINDA KORONAVİRÜS ALARMI

İlk pozitif vakanın görülmesinin ardından başlatılan filyasyon çalışmaları ile salgının yayılımı önlenmiş, pozitif vakalar ve bunlarla temaslı olduğu tespit edilen vatandaşlar 14 günlük süre ile karantinaya alınmış ve salgının yayılımı önlenmişti.

Son günlerde ilçe genelinde artan pozitif vakalar ile ilgili de gerekli çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Son olarak bir tekstil fabrikasında çıkan ve gün geçtikçe artan vaka sayılarının ardından salgının yayılımı önlemek amacıyla önemli kararlar alındı.

14 GÜNLÜK SÜREYLE FABRİKA KAPATILDI

Alınan kararlar gereğince vaka sayısının arttığı fabrikanın çalışmasına 14 günlük süre ile ara verilmesine karar verilirken, filyasyon ekiplerinin çalışmaları ile fabrikada çalışan personellerin 14 gün karantinaya alınacağı öğrenildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu