GündemManisa Haberleri

Manisa’da korkunç cinayet! Arkadaşını silahla öldürdü

Manisa'nın Salihli ilçesinde bir kişi, birlikte alkol aldığı arkadaşını silahla vurarak öldürdü. Yakın arkadaşını öldüren şahıs bir süre sonra cinayeti işlediğini itiraf edip teslim oldu. Öte yandan 2 arkadaşın alkol almak için olay yerine birlikte geldiği öğrenildi. 

Manisa’nın Salihli ilçesinde yakın arkadaş olan Mahmut K. ile Hüseyin Akbaş, alkol almak için bahçelik bir alana gitti. Birlikte alkol alan arkadaşlar arasında bir süre sonra tartışma çıktı. Tartışma sonucunda Mahmut K., Hüseyin Akbaş’ı silahla 4 el ateş ederek öldürdü. Yakın arkadaşını öldüren şahıs bir süre sonra cinayeti işlediğini itiraf edip teslim oldu.

Alınan bilgiye göre, Salihli’nin Caferbey Mahallesi’nde yaşayan evli ve 1 çocuk babası Mahsun K. (25), iddiaya göre aynı mahallede yaşayan arkadaşı Hüseyin Akbaş’ı (26) aradı. Barış Mahallesi Gülnar Sitesi yakınlarında bulunan bahçelik bir alanda buluşan iki arkadaş alkol almaya başladı.

4 EL ATEŞ EDEREK ÖLDÜRDÜ

Alkolün de etkisiyle aralarında çıkan tartışma sonucu Mahsun K., arkadaşı Akbaş’a 4 el ateş ederek öldürüp olay yerinden kaçtı. Bir süre sonra Salihli Polis Merkezi Amirliği’ne gelen Mahsun K. cinayeti işlediğini itiraf edip teslim oldu.

Olay yerine giden polis Akbaş’ın cansız bedeni ile karşılaştı. Akbaş’ın cansız bedeni olay yeri inceleme ekibinin çalışmasının ardından Salihli Devlet Hastanesi Morguna kaldırıldı.

OLAY YERİNE BİRLİKTE GİTMİŞLER

2 arkadaşın alkol almak için Hüseyin Akbaş’a ait 45 SB 7439 plakalı motosikletle olay yerine geldiği öğrenildi. Olay yerinde yapılan incelemede tabancaya ulaşılamazken 3 adet 7.65 mm çapında boş kovan bulundu.

Öte yandan emniyetteki işlemleri devam eden Mahsun K.’ın, “Alkol almak için Barış Mahallesi’nde buluştuk. Burada alkol alırken aramızda tartışma çıktı. Bu tartışma sonucu Akbaş’a 4 el ateş ettim. En yakın arkadaşımı öldürdüğüm için çok pişmanım” dediği iddia edildi.