Manisa Haberleri

Manisa’da karantinaya alınan kişi sayısı 319’a yükseldi!

Amerika Birleşik Devletleri'nden İzmir'e gelen 210 kişi Manisa'daki öğrenci yurdunda karantinaya alınmıştı. ABD'den gelen 210 kişinin ardından Etiyopya'dan da 109 Türk vatandaşı geldi. Etiyopya'dan gelenlerde Manisa'daki öğrenci yurduna yerleştirilmesinin ardından karantinaya alınanların sayısı 310'a çıktı.

ABD’den İzmir’e gelen 210 kişi Manisa’da öğrenci yurduna yerleştirilmesinin ardından Etiyopya’dan da 109 Türk vatandaşı geldi. Manisa’daki öğrenci yurduna yerleştirilen kişilerin sayısı 319’a yükseldi.

KARANTİNAYA ALINAN KİŞİ SAYISI 319 KİŞİ OLDU
Yurda yerleştirilen kişilerin 14 gün boyunca burada kalarak gözetim altında tutulacağı bildirildi.ABD’den dün akşam saatlerinde gelen 210 kişinin ardından Etiyopya’dan gelen 109 kişi de gece saatlerinde Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Muradiye Kız Öğrenci yurduna yerleştirildi. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na indikten sonra yapılan pasaport kontrolünün ardından Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne ait dezenfekte edilmiş otobüslerle havalimanından alınarak Manisa’nın Yunusemre ilçesindeki Kredi ve Yurtlar Kurumu Muradiye Kız Öğrenci Yurdu’na getirilen vatandaşların yurt girişinde tek tek ateşleri ölçüldü, sağlık kontrolünden geçirildi. Yurttaki odalara tek tek yerleştirilen vatandaşlara bireysel spor yapabilmeleri için spor malzemelerinin de bulunduğu odalarda Manisa mesir macunu ve kuru üzüm ikram edildi. Ayrıca vatandaşların tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri malzemeler de temin edildi. Son gelen kafileyle birlikte Manisa’daki yurtlarda misafir edilen Türk vatandaşı sayısı 319 oldu. Yurtdışından gelerek Manisa’daki yurtlara yerleştirilen Türk vatandaşlarının 14 gün gözetim altında tutulacağı bildirildi.

Etiketler

İlgili Makaleler