Yıllar önce imece usulü yapılan içme suyu hattı yenileniyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Demirci’nin Erişler Mahallesinde 25 yıl önce döşenen isale hattını yenileyerek vatandaşı sağlıklı içme suyuna kavuşturuyor.MASKİ Genel Müdürlüğü,...

Manisa 25.10.2016, 13:50
Yıllar önce imece usulü yapılan içme suyu hattı yenileniyor
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Demirci’nin Erişler Mahallesinde 25 yıl önce döşenen isale hattını yenileyerek vatandaşı sağlıklı içme suyuna kavuşturuyor.
MASKİ Genel Müdürlüğü, 17 ilçede altyapı yenileme çalışmalarını sürdürerek vatandaşların sağlıklı altyapı kullanmalarını sağlıyor. MASKİ Genel Müdürlüğü İçme Suyu Dairesi Başkanlığı ekipleri, Demirci’nin Erişler Mahallesinde 25 yıl önce mahalle sakinleri tarafından imece usulüyle döşenen 800 metrelik içme suyu isale hattını yeniliyor. Ekiplerin kaynak başında gerçekleştirdiği iyileştirme çalışması neticesinde de suyun sorunsuz ve temiz şekilde yüzeye çıkması sağlanıyor.
Daha sağlıklı ve kesintisiz içme suyu
MASKİ ekiplerinin Manisa genelinde sürdürdüğü altyapı yenileme çalışmalarıyla vatandaşlara kaliteli altyapı hizmeti ulaştırılıyor. Demirci Erişler Mahallesindeki 25 yıllık hattın yenilenmesiyle birlikte, mahalle sakinleri eskiyen hattın neden olduğu patlaklardan ve kesintilerden de kurtuluyor. Mahallenin içme suyu isale hattı yapılan çalışmayla daha sağlam hale getirilirken, yenilenen borular sayesinde vatandaşlara hijyenik açıdan da daha kaliteli içme suyu ulaştırılıyor.
Yorumlar (0)
29°
açık