Üniversite öğrencilerinden anlamlı etkinlik

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği ile Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümleri öğrencileri, elde ettikleri gelirin yüzde 50’sini MCBÜ Yükseköğrenim Vakfı Öğrenci Burs Hesabına yatırmak...

Manisa 27.10.2016, 11:32
Üniversite öğrencilerinden anlamlı etkinlik
Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği ile Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümleri öğrencileri, elde ettikleri gelirin yüzde 50’sini MCBÜ Yükseköğrenim Vakfı Öğrenci Burs Hesabına yatırmak üzere ‘Girişimcilik Etkinliği’ düzenledi.
Etkinlik MCBÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Koçtürk tarafından, 26 Ekim 2016 tarihinde Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Yerleşkesinde ‘Genel Ekonomi’ dersi uygulaması olarak gerçekleştirildi. Uygulamalı derste öğrenciler evlerinde hazırladıkları yiyecekleri açtıkları stantta satarak elde ettikleri gelirin yarsını MCBÜ Yükseköğrenim Vakfı Öğrenci Burs Hesabına yatırdılar.
Konuyla ilgili açıklama yapan Prof. Dr. Murat Koçtürk, "Amacımız, öğrencilerin kendi aralarında işbirliği yaparak birlikte çalışma alışkanlığı kazanmaları; üretim, maliyetler ve kar elde etme becerilerini geliştirmelerini sağlamaktır. Öğrencilerimiz bu etkinliği tamamen kendi imkanları ile düzenledi ve evde yaptıkları ürünler ile sponsor bulup anlaşma yaptıkları ürünleri sattı. Okulumuzun herhangi bir katkısı olmadı. Biz sadece yer ve elektrik sağladık. Elde edilen net gelirin yüzde 50’sini gönüllü olarak Üniversitemiz Vakfı öğrenci burs hesabına bağışlayacaklar, geri kalanı da harçlık olarak kendilerine ayıracaklar” dedi.
Yorumlar (0)
23°
açık