banner123

Üçpınar Deresi’nde taşkınlar için önlem alınıyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Yunusemre ilçesinin Üçpınar Mahallesinde bulunan derede ekili arazi nedeniyle ara verdiği temizlik çalışmasını sürdürerek sel baskınları için...

Manisa 16.12.2016, 15:48
Üçpınar Deresi’nde taşkınlar için önlem alınıyor

Türk Hava Kurumu Milas'ta 9 bin deri topladı. Türk Hava Kurumu Milas Şube Başkanı Ahmet Faik Demirkol, Kurban Bayramı’nda yaklaşık 9 bin deri toplandığını, toplanan derilerden elde edilen gelirlerin yardım amaçlı kuruluşlara dağıtılacağını kaydetti.

Türk Hava Kurumu Milas Şube Başkanı Ahmet Faik Demirkol, Kurban Bayramı’nda Milas merkez ve kırsal mahallelerden yaklaşık 9 bin deri toplandığını kaydetti.

Kendisinin 92 yaşında ve 41 yıldır Türk Hava Kurumu’nda hizmet verdiğini aktaran Demirkol, THK’nın bu yıl da fitre-zekât ve kurban derisi toplamada ön planda olduğunu dile getirdi.

Toplama işlemlerine katkıları nedeniyle Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, muhtarlar ve belediye mensuplarına teşekkür eden Demirkol, kurum saymanı Cemal Çetin’in de bayram süresi boyunca gece gündüz çalışarak işlemleri takip etmesinin kendini mutlu ettiğini anlattı.

MUĞLA KURBAN DERİSİ BAĞIŞINDA İLK SIRALARDA

“Milaslı hemşerilerime ayrı teşekkür ediyorum” diyen Demirkol, fitre-zekât ve kurban derisi bağışında Muğla genelinde ilk sıralarda olduklarını ifade etti.

Buna göre; THK 2018 Kurban Bayramı’nda Milas genelinde 8 bin 587 küçükbaş ve 187 adet de büyükbaş derisi topladı.

Demirkol, deri satışlarından elde edilen gelirin Türk Hava Kurumu Genel Merkezince belirlenen oranla yardım amaçlı sivil toplum ve kamu kuruluşlarına dağıtılacağını hatırlattı.

Yorumlar (0)