Turgutlu Kara Teslim

Manisa'nın Turgutlu İlçesi Adeta Kara Teslim Oldu. Şehrin Üzerini Bir Çarşaf Gibi Örten Kar Ulaşımı Ve Hayatı Olumsuz Etkiledi. Kar Yağışına Alışık Olmayan Turgutlular Kar Nedeniyle Bir Çok Kaza Yaşanmasına Neden Oldu. Kaygan Zemin Nedeniyle Direksiyon Hakimiyetini Kaybeden Bir Çok Sürücü Maddi Hasarları Kaza Yaşadı.

Manisa 31.12.2014, 01:00 18.02.2015, 22:59
Turgutlu Kara Teslim
Manisa’nın Turgutlu ilçesinde kar, hayatı olumsuz etkiledi.

Turgutlu’da kar, ulaşımı ve hayatı olumsuz etkilerken, maddi hasarlı birçok kaza yaşanmasına neden oldu. Yolda kalan araçlara haber için bölgede bulunan gazeteciler de yardım etti. Emniyet ve belediye ekipleri teyakkuza geçerek tam zamanlı mesai yaptı. Gece yarısı oluşabilecek buzlanma nedeniyle karayollarında tuzlama yapacak belediye ekipleri hazır beklerken, E-96 karayolu üzerinde trafik ekipleri araç geçişini kontrollü bir şekilde sağladı. Bazı kavşaklarda trafik ışıkları elektrik akımı nedeniyle faaliyet dışı kaldı.

Öte yandan, buzlanan yollarda Turgutlu Belediyesi’ne ait buz kırıcılar görev yaptı. Köy yollarında ise durumun daha kötü olduğu ve köy yollarının kapanma noktasına geldiği öğrenildi. Ayrıca kar yağışını üzün süredir görmeyen Turgutlu’da vatandaşlar sokaklara çıkarak kar topu oynayarak eğlendi.
Yorumlar (0)