Taşdibi Mahallesine bin kişilik fosseptik

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Saruhanlı’nın Taşdibi Mahallesinde bin kişilik fosseptik imalatı çalışmalarına başladı.MASKİ Genel Müdürlüğü’nün, ilk etapta 68 mahallede...

Taşdibi Mahallesine bin kişilik fosseptik
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Saruhanlı’nın Taşdibi Mahallesinde bin kişilik fosseptik imalatı çalışmalarına başladı.
MASKİ Genel Müdürlüğü’nün, ilk etapta 68 mahallede inşa edilecek fosseptik inşaatlarında ilçelerde faaliyetler start aldı. Bu kapsamda, Saruhanlı’nın Taşdibi Mahallesinde bin kişilik fosseptik inşa ediliyor. Fosseptiğin inşa edildiği alanın temel betonu atıldı. Atıksu Arıtma Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalar sayesinde çevre kirliliğinin önüne geçilmiş olacak.
Fosseptiklerde biriken evsel nitelikli atıksular AAT’lere taşınacak
MASKİ Genel Müdürlüğü, atıksu arıtma tesisleri ile ilin kaderini değiştiriyor. Atıksu arıtma tesislerine bağlanamayacak durumda olan mahallerde ise fosseptik kuyuları inşa ediliyor. Bu kuyulardaki evsel nitelikli atıksular vidanjör yardımı ile atıksu arıtma tesisine taşınıp, arıtılacak. Evsel nitelikli çevre kirliliği bu sayede Manisa’nın hiçbir noktasında sorun teşkil etmeyecek. Bu sayede, mahallelerde ortaya çıkacak olan kötü koku ve sineğin önüne geçilecek.
YORUM EKLE