Tarım İl Müdürlüğü İnsan Sağlığı İle Oynayanları Affetmedi

Manisa Gıda Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürlüğü 2014 Yılı Ağustos Ayı İtibari İle Et Ve Et Ürünlerine Yönelik Gerçekleştirdiği 132 Denetimde Uygunsuzluk Tespit Ettiği İşletmelere 158 Bin 733 Tl İdari Para Cezası Kesti.

Tarım İl Müdürlüğü İnsan Sağlığı İle Oynayanları Affetmedi

Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünün 2014 yılı Ağustos ayı itibari ile et ve et ürünlerine yönelik gerçekleştirdiği 132 denetimde uygunsuzluk tespit ettiği işletmelere 158 bin 733 TL idari para cezası kestiği öğrenildi.

Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi et ve et ürünleri işletmelerine yönelik denetimlerine aralıksız devam ediyor. 2013 yılında et ve et ürünlerine yönelik gerçekleştirdiği denetimlerde uygunsuzluk tespit ettiği işletmelere 369 bin 17 TL idari para cezası uygulan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, 2014 yılı Ağustos ayı itibari ile 132 adet denetim yaparak, uygunsuzluk tespit ettiği işletmelere 158 bin 733 TL idari para cezası uyguladı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hasan Çebi, “İl Müdürlüğümüzce; Bakanlık ve İl Gıda Kontrol Planı kapsamında denetim programları yürütülmekte ve bu programlar gereği numuneler alınmaktadır. Onaya tabi gıda işletmelerine onay belgesi, kayıt kapsamındaki gıda işletmelerine kayıt belgesi düzenlenmektedir. Gıda işletmeleri için riske dayalı denetimler yapılmakta, bireysel şikâyet veya Alo 174 Gıda Hattına gelen şikâyetlerle ilgili gerekli inceleme ve denetlemeler yapılmaktadır. Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi olarak et ve et ürünleri işletmelerine 2014 yılı Ağustos ayı itibari ile et ve et ürünleri işletmelerine 132 adet denetim yapıldı. Et ve et ürünlerinden 27 adet numune alınmış olup, 1 adet numunenin sonucu olumsuz, 26 adet numunenin sonucu olumludur. Denetimler sonucunda olumsuzluk tespit edilen et işletmelerine 16 adet idari para cezası yaptırım kararı uygulandı ve 158 bin 733 TL idari para cezası yazıldı” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:00
YORUM EKLE