Tarihi Bedesten’de Çalışmalar Tamamlandı

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Bundan Nikah Ve Çok Amaçlı Salon Olarak Kullanılacak Olan Tarihi Rum Mehmet Paşa Bedesteni’ndeki Çalışmaların Tamamlandığını Müjdeledi.

Manisa 29.12.2014, 17:42 18.02.2015, 22:59
Tarihi Bedesten’de Çalışmalar Tamamlandı
Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, bundan nikah ve çok amaçlı salon olarak kullanılacak olan tarihi Rum Mehmet Paşa Bedesteni’ndeki çalışmaların tamamlandığını müjdeledi.

Tarihi Rum Mehmet Paşa Bedesteni, Şehzadeler Belediyesi tarafından nikah ve çok amaçlı salon olarak ilçeye kazandırıldı. 300 kişi kapasiteli mekan tarihi yapıya uygun şekilde dizayn edilirken, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik Bedesten’de incelemelerde bulundu. Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Çoban’dan son durum hakkında bilgiler alan Başkan Çelik, ilk nikahın 2015 yılı Ocak ayı içerisinde kıyılabileceğini belirterek, “Bedesten’in tarihi yapısına uygun koltuklarımız geldi. Bedesten artık hem evlenecek çiftlerimize nikah hizmetleri sunacak hem de kültür sanat faaliyetlerine ev sahipliği yapacak. En güzel konferanslar, seminerler bu salonda icra edilecek. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bu tarihi mekan bölge esnafımıza da ciddi katkılar sağlayacak. Çarşımıza bir hareketlilik getirecek. Şehzadeler, tarihi ve prestijli bir salona sahip oldu. Başta Başkan Yardımcımız Süleyman Çoban olmak üzere emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bedesten’deki ilk nikahı da Ocak ayı içerisinde kıyacağız” dedi.
Yorumlar (0)