Soma’da ticari araçlara kamera takılıyor

Manisa’nın Soma ilçesinde 274 adet J plakalı otobüs ve minibüs ile 32 adet ticari taksiye güvenlik kamerası takılmasıyla ilgili çalışmalar başladı.Manisa Büyükşehir Belediyesinin İçişleri Bakanlığı ile yaptığı çalışma sonucunda...

Soma’da ticari araçlara kamera takılıyor

Manisa’nın Soma ilçesinde 274 adet J plakalı otobüs ve minibüs ile 32 adet ticari taksiye güvenlik kamerası takılmasıyla ilgili çalışmalar başladı.

Manisa Büyükşehir Belediyesinin İçişleri Bakanlığı ile yaptığı çalışma sonucunda gerçekleştirilen ihaleyi kazanan firma yetkilileri Soma’da ticari araç sahiplerini bilgilendirmek için bir toplantı düzenledi. Soma Şoförler ve Otomobilciler Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya oda başkanı Dursun Solak ve çok sayıda araç sahibi katıldı. Başkan Solak, "Soma’da servis çeken kayıtlı 274 aracımız var. Bu araçlara toplam 5 kamera takılacak ve bunun maliyeti 3 bin 150 TL. 32 ticari taksimiz var. Taksilere 3 kamera takılacak maliyeti ise 3 bin TL. Araçların ön ve arka tarafına takılacak kameralar sabit olacak 7/24 30 gün süreyle kayıt yapabilecek" dedi. Başkan Solak, kamera takma zorunluluğu için son sürenin 30 Ağustos 2018 olduğunu hatırlattı.
YORUM EKLE