Soma’da Caddeler Göle Döndü, Evleri Su Bastı

Manisa'nın Soma İlçesinde Sağanak Yağış İlçede Hayatı Felç Etti. Caddeler Göle Dönerken, Bazı Ev Ve İşyerini De Su Bastı.

Manisa 07.09.2014, 23:06 18.02.2015, 23:00
Soma’da Caddeler Göle Döndü, Evleri Su Bastı
Manisa’nın Soma ilçesinde sağanak yağış ilçede hayatı felç etti. Caddeler göle dönerken, bazı ev ve işyerini de su bastı.

Soma’da aniden bastıran yağmur vatandaşları ve sürücüleri hazırlıksız yakaladı. Özellikle Bergama ve Kırkağaç ilçelerine geçişi sağlayan Gaziosman Paşa Caddesi’nde rögar kapaklarının tıkanması nedeniyle cadde adeta göle döndü. Yağmurdan en fazla etkilenen yerler Gaziosman Paşa Caddesi, Zafer Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Hamidiye Mahallesi oldu. Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri ihbarlara yetişmekte güçlük çekti. Emniyet ekipleri de sürekli Soma şehir merkezinde devriye halinde gezerek su taşkını olan cadde sokakları belediye ekiplerine bildirdi. Yağmurdan etkilenen bölgede oturanlar yetkililere tepki gösterdi.

YOLLAR KARPUZ KAVUN OLDU
Soma’daki şiddetli yağıştan pazar esnafı da nasibini aldı. İlçede kurulan pazarda sergi açan esnafların kavun ve karpuzları selle birlikte caddeye kadar sürüklendi. Çok sayıda kavun ve karpuzun zarar gördüğü esnaflar duruma tepki gösterdi. Gaziosman Paşa Caddesi’ne sürüklenen kavun ve karpuzlardan sürücüler de etkilendi. Belediye ekiplerinin yolu temizlemesinin ardından sürücüler rahat nefes aldı.
Yorumlar (0)