Sivil Toplum Kuruluşlarından Toki Talebi

Sivil Toplum Kuruluşları Başkan Çerçi'den Toki Talebinde Bulundu

Manisa 20.11.2014, 20:28 18.02.2015, 22:59
Sivil Toplum Kuruluşlarından Toki Talebi

Dönem Başkanlığını Yüksel Ülker’in yaptığı Manisalılar Platformu ile Yunusemre Kent Konseyi üyeleri Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’yi ziyaret ederek TOKİ taleplerini dile getirdiler.
Yunusemre Belediyesi’nin kısa sürede çok önemli projelere imza attığını ifade eden Manisalılar Platformu Dönem Sözcüsü Yüksel Ülker, “Sosyal ve kültürel faaliyetlerle ilk 7 ayda adınızdan söz ettirdiniz. Bu projelerden bir tanesi de hiç şüphesiz Toplu Konut İdaresi Başkanlığıyla müşterek yürüttüğünüz konut hamlesidir. Manisa’da ciddi bir konut sıkıntısı var. Bu sıkıntıyı sivil toplum kuruluşları da fazlasıyla hissediyor. Bu nedenle platforma üye olan sivil toplum kuruluşları olarak sizden TOKİ’yle işbirliği kapsamında konut talep ediyoruz. Ayrıca beraber proje üretme noktasında işbirliğine hazır olduğumuzu bilmenizi istiyoruz” dedi.

Yunusemre Kent Konseyi Başkanı Halil Arslan ise Başkan Mehmet Çerçi’nin Kent Konseyi’ne büyük destek verdiğini belirtti. Arslan, “Kent Konseyi olarak yeni faaliyetler planlıyoruz. Belediyenin gerçekleştireceği hizmetlere katkı sağlamak amacındayız. Bunu yaparken sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği halinde olacağız” diye konuştu.
Sivil toplum örgütlerini önemsediklerini belirten Başkan Çerçi ise ziyaretten olayı Manisalılar Platformu üyelerine ve Kent Konseyi’ne teşekkür etti. Talepleri not alan Çerçi, bu konuda prosedür ve imkanlar doğrultusunda elinden geleni yapacağını ifade etti.

Yorumlar (0)
13°
açık