Serinyayla’nın su sorunu çözüme kavuşuyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Alaşehir’in Serinyayla Mahallesine içme suyu temin etmek için başladığı etüd çalışmalarının ardından açtığı sondaj kuyusu ile suya ulaştı.MASKİ...

Serinyayla’nın su sorunu çözüme kavuşuyor
Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Alaşehir’in Serinyayla Mahallesine içme suyu temin etmek için başladığı etüd çalışmalarının ardından açtığı sondaj kuyusu ile suya ulaştı.
MASKİ Genel Müdürlüğü, il genelinde içme suyu temini adına önemli adımlar atıyor. Bu adımlardan biri olan Alaşehir’in Serinyayla Mahallesinde sonuç buldu. Başlatılan etüd çalışmalarının ardından sondaj kuyusu açmak için uygun noktanın belirlenmesi ile 200 metrede saniyede 4 litre verime sahip içme suyuna ulaşıldı. İçme Suyu Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekiplerin çalışması sonrasında çıkan sudan numune alımı gerçekleştirilerek, analiz için halk sağlığı merkezine gönderildi.
Muhtar Hüseyin Yaman’dan Büyükşehir ve MASKİ’ye teşekkür
Serinyayla Mahalle Muhtarı Hüseyin Yaman, MASKİ ekiplerinin mahallelerine su temin etmek için yoğun bir şekilde çalıştığını ifade etti. Yaman, “4 litre verime sahip, bir suyun çıkması hem beni hem de mahalle sakinlerini oldukça mutlu etti. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün olmak üzere, Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban’a, MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun’a, İçme Suyu Dairesi Başkanı Hakan Açabay’a ve ilgili mühendislere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Allah Başkanımdan razı olsun” dedi.
YORUM EKLE