Selendili doğaseverlerden 1514 metre tırmanış

Selendili doğaseverler ilçenin en yüksek tepesi 1514 metrelik Karataş’a tırmandı.Selendi’de Kaymakam Murat Aydın öncülüğünde bir grup doğasever, ilçenin en yüksek tepesi olan 1514 metre yükseklikteki Karataş Dağı’na tırmanış gerçekleştirdi....

Selendili doğaseverlerden 1514 metre tırmanış
Selendili doğaseverler ilçenin en yüksek tepesi 1514 metrelik Karataş’a tırmandı.
Selendi’de Kaymakam Murat Aydın öncülüğünde bir grup doğasever, ilçenin en yüksek tepesi olan 1514 metre yükseklikteki Karataş Dağı’na tırmanış gerçekleştirdi. Doğaseverlerin sabahın erken saatlerin başlattığı yürüyüş akşam saatlerinde son buldu. Şimdiye kadar herhangi bir sportif ve kültürel faaliyetin yapılmadığı Karataş Dağı, zengin doğasıyla süslü yabani çiçeklere, hayvanlara ve yabani hayvanlara ev sahipliği yaparken ilk defa ziyaretçilerini kabul etti. Zirveye çıkmanın mutluğunu yaşayan doğaseverler güzel manzaraları görünce bol bol deklanşöre basarak resim çekildiler. İlçe Kaymakamı Murat Aydın Doğa turizminin bölgede eksik olduğunu belirterek "Bu geziyi düzenlemekte ki amacımız öncelikle insanlarda doğa bilincinin gelişimine katkıda bulunmak doğaseverleri bir araya getirmektir" dedi.
Tırmanış sonunda zirvede Selendi ilçe Müftüsü Ramazan Arba ve Yağcı Mahallesi Camii İmam-Hatibi Recep Yuca tarafından Ezan okundu.
YORUM EKLE