Şehzadeler tertemiz olacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı,Şehzadeler Belediyesi'ne 600 bin TL değerinde çöp kamyonu ile çöp konteyneri desteği verdi.Araçlar teslim alınırken konuşan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ,temiz bir Şehzadeler için çaba sarf ettiklerini söyledi.

Manisa 13.11.2019, 14:10 13.11.2019, 14:33
Şehzadeler tertemiz olacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Şehzadeler Belediyesi'ne yaklaşık 600 bin TL değerinde 2 adet küçük çöp kamyonu ile çöp konteyneri hibe desteğinde bulundu. Bakanlığın hibe araçları Şehzadeler Belediyesi tarafından alınırken, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, temiz bir belediye için çalıştıklarını, bu konuda vatandaşların da yardımcı olmasını dilediklerini söyledi.

 Geçtiğimiz aylarda Ankara'ya giden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, temasları sırasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığını da ziyaret edip , Bakan Murat Kurum'dan 2 adet küçük çöp toplama kamyonu ile 200 adet çöp konteyneri  yardım sözü aldı. Bakanlığın hibe araçları, Şehzadeler Belediyesi tarafından teslim alındı.


Bakanlıktan 600 bin TL'lik hibe

Bakanlığın hibesi olan 2 küçük çöp kamyonunu teslim alan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, çok mutlu olduklarını söyleyerek şöyle dedi: "Daha önce milletvekillerimiz ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımızla gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum'dan talebimiz olmuştu, temizlik hizmetlerimizi güçlendirmemiz noktasında. Sayın Bakanımız da sağ olsunlar talebimizi kırmadı. Şehzadeler Belediyemize 2 tane çöp toplama kamyonu ile 160 bin TL'lik de çöp konteyneri desteği olmak üzere yaklaşık 600 bin TL'lik hibe desteğinde bulundu. Bugün bu araçlarımız geldi. 2 tane küçük çöp toplama kamyonumuz temizlik hizmetleri filomuza dahil oldu. Allah kaza bela vermesin. Hayırlı hizmetlerde kullanmayı nasip etsin. Bu destekleri için bakanımıza, hükümetimize ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a çok teşekkür ediyorum. Her konuda olduğu gibi bu konuda da bizden desteğini esirgemeyen milletvekillerimize de şükranlarımı sunuyorum."
 

Yorumlar (0)