Şehzade Mehmet Koleji Yemek Kulübü Aşure Dağıttı

Manisa Şehzade Mehmet Anadolu Ve Fen Lisesi Yemek Kulübü, Muharrem Ayı Dolayısıyla, Hazırladıkları İki Kazan Aşureyi Okul Bahçesinde Öğrencilere Ve Velilere Dağıttı.

Manisa 17.11.2014, 16:40 18.02.2015, 22:59
Şehzade Mehmet Koleji Yemek Kulübü Aşure Dağıttı

Manisa Şehzade Mehmet Anadolu ve Fen Lisesi Yemek Kulübü, Muharrem ayı dolayısıyla, hazırladıkları iki kazan aşureyi okul bahçesinde öğrencilere ve velilere dağıttı.
Özel Şehzade Mehmet Koleji Aşure Günü’nü öğretmen, öğrenci ve veliler ile birlikte kutladı. Yemekhane personeli tarafından büyük bir özenle hazırlanan ve yapılmasında yemek kulübü öğrencilerinin de yardım ettiği aşure, okula davet edilen başta veliler olmak üzere öğretmen ve öğrencilere ikram edildi. Çocukları ile büyük gurur duyduklarını söyleyen veliler, okul yönetimi başta olmak üzere öğretmenlere teşekkür ettiler. Bu arada okul bahçesinde renkli görüntüler oluşturan programda, öğretmenler, öğrenciler ve veliler neşeli dakikalar geçirdi. Kulüp öğrencilerinden Sevde Nur Kahramanlar, “Yemek Kulübündeki arkadaşlarım ile önce aşure malzemelerini topladık. Bugün de yemekhanede 2 kazan aşure pişirdik. Son ders bittikten sonra da okulun bahçesinde tüm öğrencilere, velilere ve öğretmenlerimize aşure dağıttık. Ders dışı etkinlik olarak kulüp faaliyetleri bizleri mutlu ediyor.” dedi.

Kulübün danışman öğretmeni Sevcihan Ordu ise, “ Yemek kulübünde her hafta bir etkinlik yapıyoruz. Öğrencilerimin yemek kulübüne istekli gelmeleri beni de mutlu ediyor. Muharrem ayında olduğumuz için daha önceden planladığımız Aşure Günü etkinliğini düzenledik. Aşurede katkısı olan her velime teşekkür ediyorum .” diye konuştu.
Şehzade Mehmet Koleji Müdürü Giray Kara da, Aşure Günü’nü, öğrencileri, velileri ve öğretmenleri ile birlikte en güzel şekilde kutladıklarını ve emeği geçen herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Yorumlar (0)