Saruhanlı’da ’15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi’ Meydanının totemi yerleştirildi

Saruhanlı Belediye Meclisi'nin Kararıyla, Adı “15 Temmuz Şehitler Ve Demokrasi Meydanı” Olarak Değiştirilen Alan İçin Hazırlanan 6 Metre Uzunluğundaki Dev Totemin Montajı Yapıldı.

Saruhanlı’da ’15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi’ Meydanının totemi yerleştirildi
Saruhanlı Belediye Meclisi’nin kararıyla adı “15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Meydanı” olarak değiştirilen alan için hazırlanan 6 metre uzunluğundaki dev totemin montajı yapıldı.
Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı yaptığı açıklamada ilçede resmi tören ve etkinliklerin düzenlendiği, halk arasında tören alanı olarak bilinen bölgenin adını Belediye Meclisi’nin kararıyla “15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Meydanı” olarak değiştirdiklerini anımsattı.
15 Temmuz akşamı kalkışılan darbe girişiminin bertaraf edilmesinin ardından ülke genelinde bir ay süreyle demokrasi ve vatan nöbetleri tutulduğunu hatırlatan Yaralı, sözlerini şöyle tamamladı:
"Bizler de Saruhanlı halkı olarak demokrasi nöbetlerimizi bu meydanda tuttuk. Milletin iradesi günlerce bu alanda bir araya geldi, millet darbeye karşı tepkisini, vatana karşı sevgisini bu alanda haykırdı. Dolayısıyla bu meydan gönüllere ’Şehitler ve Demokrasi Meydanı’ olarak kazındı. Bizde bu meydanın adını ’15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Meydanı’ olarak değiştirdik. İlçemiz ve milletimiz için hayırlı olsun."
YORUM EKLE