Sarıgöllü üreticilere ceviz fidanı dağıtıldı

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından, "Meyveciliği Geliştirme Projesi" kapsamında Sarıgöl’de çiftçilere düzenlenen törenle 1134 adet ceviz fidanı dağıtıldı.Sarıgöl Belediyesi önünde düzenlenen...

Manisa 04.11.2016, 12:26
Sarıgöllü üreticilere ceviz fidanı dağıtıldı
Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından, "Meyveciliği Geliştirme Projesi" kapsamında Sarıgöl’de çiftçilere düzenlenen törenle 1134 adet ceviz fidanı dağıtıldı.
Sarıgöl Belediyesi önünde düzenlenen törene Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı Tarım ve Hayvancılık Şube Başkanı Nedim Zurnacı, Ziraat Mühendisleri Şadan Aslan, Sultan Gemici, Manisa Büyükşehir Belediyesi Sarıgöl Koordinasyonu Akif Kılıçaslan ile çok sayıda çiftçi katıldı.
Törende konuşma yapan Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı Tarım ve Hayvancılık Şube Müdürü Nedim Zurnacı, Manisa’nın 11 ilçesinde 93 bin adet ceviz, badem ve zeytin fidanı dağıtımın gerçekleştiğini belirterek, "11 ilçenin 206 mahallesindeki 684 çiftçimize 93 bin adet ceviz, badem ve zeytin fidanı dağıtımını yaptık. Meyve yetiştiriciliği proje kapsamında Demirci, Sarıgöl, Gördes ve Selendi ilçelerimizde 100 adet sera çiftçilerimize yüzde 75’i Manisa Büyükşehir Belediyesi destekli, yüzde 25’i çiftçilerin katkıları ile sera kazandırılmaya başlandı. Bal üreticilerine destek olarak da anaç arı için 300 çiftçimize anaç arı desteği yapıldı." dedi.
"Belediye sadece yol, kaldırım yapan kurum değildir"
Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk ise ceviz fidanı dağıtım töreninde yaptığı konuşmasında, belediyelerin sadece yol, su, kaldırım gibi çalışmaların içinde olmadığını belirtti. Başkan Selçuk şunları söyledi: "Sarıgöl Belediyesi olarak ilçemizin en büyük geliri olan üzüm üreticilerine destek olmak için iyi tarım uygulamaları başlattık. Bu arada mahallelerimizde sera, ceviz, zeytin ve badem fidanlarının çiftçilerimize dağıtımı yapıldı. Bu kriterler sadece bizimle olmuyor. İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, ziraat odası ile görüşler alınarak destekler verilmektedir. Amacımız hem ilçemiz hem de çiftçilerimiz kalkınsın."
Yorumlar (0)
29°
açık